Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Концерт з циклу "Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта" та презентація архівних документів
про українсько-австрійські культурні зв’язки


У середу 19 листопада 2014 року о 17.00 у залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться п’ятий концерт циклу "ЗАБУТІ ВОКАЛЬНІ ШЕДЕВРИ ФРАНЦА ШУБЕРТА" за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької (сопрано) та Олександра Москальця (фортепіано).

21 березня 2013 р. відбувся перший концерт шубертівського циклу в залі архіву-музею. 19 листопада 2014 р. - 186-а річниця від дня смерті видатного австрійського романтика, який писав опери, симфонії, камерно-інструментальні твори, але світову славу здобув завдяки вокальній ліриці.

У програмі концерту - 12 пісень Франца Шуберта.

Під час зустрічі буде вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представляють зв'язок української та австрійської культур.


Організатори - Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Австрійський культурний форум.

Вхід вільний.


Олександр Москалець, піаніст: "Ці твори рідко з’являються у концертних програмах, навіть за кордоном. Шуберт створював пісні протягом всього життя. Загальна кількість його опусів для голосу з фортепіано сягає майже 800 назв. Ще нікому не вдалося проспівати їх усі..."

Олена Кульчий, директор ЦДАМЛМ України: "Історія поєднує минуле з сучасністю і дозволяє берегти пам'ять… В архіві-музеї зберігаються унікальні фонди українських митців. Так, режисеру Василю Василько належав австрійський рояль, який тепер можна чути на кожній "мистецькій зустрічі в архіві-музеї"..."

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся за тел.:
+380 44 2784481; +380 97 2329784.
e-mail: cdamlm@bigmir.net


Вікторія ЗАБОЛОЦЬКА, сопрано - лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Виступала на сценах понад двадцяти країн світу, має дві вищі музичні освіти. Працювала солісткою хорів "Київ", "Кредо", "Хрещатик". Багато часу присвячує викладанню вокалу. Виходила на десятки сцен найвизначніших концертних залів Європи й Америки, включаючи "Карнеґі-Хол" в Нью-Йорку, "Концертґебау" в Амстердамі, зал берлінського Домського собору, "Вікторія-Хол" (Онтаріо), зал Святого Патріка (Монреаль), Вашингтонський національний собор, філармонії Утрехта та Роттердама, численні зали Франції, Німеччини, Данії, Швеції, Іспанії, оперні театри, тощо. Часто виступає з сольними концертами. Нещодавно виконала унікальну програму з вокалізів композиторів різних епох. У складі згаданих колективів записала понад 40 компакт-дисків, з них 30 - як солістка. Численні радіокомпанії світу здійснили багато записів та трансляцій її співу. Постійно працює над розширенням репертуару. Зокрема, виконує понад 80 пісень Франца Шуберта.


Олександр МОСКАЛЕЦЬ, фортепіано - концертмейстер та музичний критик (має близько 1200 публікацій). Відвідав 42 країни, працював ведучим на радіо і телебаченні, займається науковою роботою. Також закінчив аспірантуру відділу західних літератур Інституту літератури АНУ ім. Т. Г. Шевченка. Як музикант переважно присвячує себе пропагуванню пісень австро-німецьких романтиків. Концертував з багатьма солістами Національної опери України. Протягом 13 років працював у проекті "Музичні вечори в Національному заповіднику "Софія Київська"", виступаючи спочатку в Андріївській церкві, потім - у Хлібній палаті Софії Київської. У 2013 році розпочав шубертівській цикл в архіві-музеї (у приміщенні Бурси XVIII століття на території Національного заповідника "Софія Київська").


Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю.

Мистецькі зустрічі супроводжувалися виставками унікальних архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України", "Україна–Франція") та ін.

Протягом 2012–2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, диригент Роман Ревакович, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Євген Геплюк, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, фортепіанний дует "Kiev Piano Duo" Олександра Зайцева-Дмитро Таванець, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співаки Роман Божко, Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, Любов Хахаліна, Олена Шиналь, бард Олеся Найдюк, драматург Тетяна Киценко, Національний ансамбпь солістів "Київська камерата" (художній керівник і диригент - Валерій Матюхін), ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник - Павло Колпаков), "Luna Ensemble" (художній керівник - Максим Коломієць), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці.

Автор ідеї та керівник проекту - директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм - головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.

На початок
На початок