Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Документальна презентація "До історії балетного мистецтва в Україні" та концерт "Let’s Dance" за участю лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль "Kiev Piano Duo")

У середу 14 січня 2015 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт "Let’s Dance" за участю лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль "Kiev Piano Duo").

Під час концерту експонуватимуться деякі документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представлять фрагменти історії балетного мистецтва в Україні. У програмі – твори Йоганнеса Брамса, Едварда Гріга, Антоніна Дворжака, Моріца Мошковського, Сергія Прокоф’єва, Євгена Станковича, Джона Франдсена, Роберта Шумана та ін.

Вхід вільний.

Олександра Зайцева–Дмитро Таванець, піаністи: "Ідея циклу концертів – ретроспектива жанру фортепіанного дуету за чотири століття, починаючи від XVIII сторіччя і закінчуючи сьогоденням. Для цього унікального жанру, єдиного, де двоє виконавців знаходяться і грають за одним інструментом, писали майже всі композитори. У серії концертів будуть охоплені всі стилі та жанри для фортепіано в чотири руки різних епох та національних шкіл".

Олена Кульчий, директор ЦДАМЛМ України: "Оскільки артистами цього разу буде представлено танцювальну програму, під час концерту можна буде ознайомитися, наприклад, з унікальними документами видатних балетмейстерів Сергія Сергєєва та Вахтанга Вронського…".


Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).

Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся за тел.:
+380 44 2784481; +380 67 2380759
e-mail: cdamlm@bigmir.net

Фортепіанний дует Kiev Piano Duo

Олександра Зайцева-Дмитро Таванець – лауреат I премії Міжнародного конкурсу CMF (Франція, 2002), II премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ім. Ф. Шуберта (Чехія, 2005), І премія V Міжнародного конкурсу "Фортепіано у шість рук" в м. Марктобердорф (Німеччина), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів в м. Каунас (Литва), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів (м. Вальберг, Франція, 2009), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ім. Е. Гріга (м. Осло, Норвегія, 2011). Приймали участь у фестивалях Tavaszi Festival (Будапешт, Угорщина), "Copenhagen Summer Festival" (Копенгаген, Данія), "Schubertiade" (Розкільд, Данія), "Віртуози" (Львів), "Київ Мюзик Фест" та інші. Концерти в Україні, Росії, Чехії, Польщі, Угорщині, Франції, Швейцарії, Німеччині, Ізраїлі, Ірані.
Великий репертуар у чотири руки, на два роялі, концерти з оркестром. Організатори міжнародного фестивалю камерної музики "Chamber music session" (Київ).

Олександра Зайцева закінчила НМАУ ім. П.І. Чайковського (клас професора Снєгірьова О.М.) та аспірантуру (клас професора Рябова І.М.) Лауреат багатьох Міжнародних конкурсів, зокрема: ім. А. Дворжака (Чехія), пам’яті А. Рубінштейна (Польща), Рим 96 (Італія) та ін.
Учасник багатьох фестивалів: Musica Antiqua (Бельгія), "Регіна та Володимир Горовиць in Memoriam" (Гран-прі та приз Vox Populi), фестиваль Бетховена (Львів).
Гастролі в Україні та багатьох країнах світу як з сольними програмами, так і з симфонічними оркестрами. Здійснила ряд записів на Українському радіо.
Викладач на кафедрі спеціального фортепіано у НМАУ ім. П.І. Чайковського.

Дмитро Таванець закінчив НМАУ ім. П.І. Чайковського та аспірантуру (клас професора Воробйова В.М.). Лауреат Всеукраїнських конкурсів, дипломант I та II Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті В. Горовиця.
Приймає участь у багатьох фестивалях: "Дні культури України в Німеччині" (Берлін), "Дні культури Києва в Москві" (Росія), "Два дня дві ночі" (Одеса), "Контрасти" (Львів), Фестиваль сучасної музики (Єреван, Вірменія), "Марафон нової музики" (Прага, Чехія) та ін.
Гастролі в Україні та за кордоном.
Соліст Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

На початок
На початок