Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Відкрита лекція
львівського мистецтвознавця Ярослава Кравченка
"Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час"

У вівторок 10 лютого 2015 року о 15.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" та з нагоди закриття документально-художньої виставки "Плеяда бойчукістів" за документами ЦДАМЛМ України (23.12.2014-06.02.2015) відбудеться лекція відомого львівського мистецтвознавця Ярослава Кравченка "Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час", присвячена життю та творчому шляху його батька, художника-бойчукіста Охріма Кравченка (1903-1985).

Охрім Кравченко (1903-1985) народився 10 лютого у селі Кищенці біля Фастова. Навчався в Київському художньо-індустріальному технікумі та в майстерні Михайла Бойчука у Київському художньому інституті (1924-1930). Про життя художника-монументаліста в мистецтві буде розказано на тлі значних історичних подій та колізій суперечливого ХХ століття в колі відомих діячів українського національного руху. Ув’язнення та заслання, діяльність в ОУН, педагогічна та творча робота у повоєнному Львові художника, якому не дали можливості проявити свій талант на стінах будівель та не допускали до викладацької роботи в мистецьких навчальних закладах у період сталінсько-брежнєвського застою.

Лекція супроводжуватиметься показом документальних фото та ілюстраціями станкових творів митця.

Організатори - Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.


У зв’язку з обмеженою кількістю місць вхід - за реєстрацією.

Контакти для реєстрації: pr.csamu@gmail.com (прохання у темі листа вказувати "Лекція"), сторінка події в мережі Facebook (на офіційній сторінці ЦДАМЛМ України) або за тел. 097 7543102.

Заявки приймаються до 11:00 10 лютого.

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).


Довідково:

Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю.

Мистецькі зустрічі супроводжувалися виставками унікальних архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України", "Україна–Франція") та ін.

Протягом 2012–2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, диригент Роман Ревакович, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Євген Геплюк, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співаки Роман Божко, Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, Любов Хахаліна, Олена Шиналь, бард Олеся Найдюк, дует "Брати Че" (Василь та Віктор Чернявські), драматург Тетяна Киценко, філософи Андрій Нікітін та президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов; Національний ансамбль солістів "Київська камерата" (художній керівник і диригент - Валерій Матюхін), ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник - Павло Колпаков), "Luna Ensemble" (художній керівник - Максим Коломієць), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці.

Автор ідеї та керівник проекту - директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова. Координатор програм - головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.

На початок
На початок