Статья 54-10, или Женщины "контрреволюции"

ББК 63.3(4ККР-4КІР)

УДК 94(477.65)

Б 12, Б 43

ISBN 978-966-130-156-5

Статья 54-10, или Женщины "контрреволюции": [Текст] / Оксана Бабенко, Олег Бабенко, Виктор Белоус. - Кропивницкий: Центрально-Українське видавництво, 2018.- 180 с. - (Серия "Архивные документы свидетельствуют").

Більшовики, які мали позитивний досвід захоплення влади, знали в цьому ціну пропаганди й агітації. Більшовицька влада усвідомлювала, що населення її не любить, їй не довіряє, її не підтримує, тому вживала всі заходи для власного захисту не лише від посягань на своє виняткове становище в країні, а й від будь-яких негативних розмов про себе, визнавши навіть такі розмови кримінальним злочином. Діапазон покарань за подібні "злочини" був широким: смертна кара або ж оголошення ворогом трудящих з позбавленням волі не менш як на шість років. І все це - з конфіскацією майна повністю або частково.


Персонажі пропонованої читачеві книги - прості трудівниці, жінки - матері, берегині сімейного вогнища, вся провина яких була лише в тім, що "держава робітників і селян" позбавила їх і їхніх дітей елементарної можливості насититися хоча б простим хлібом і мати мінімум одягу. "Заповіді демократії", проголошувані новими "месіями від Маркса-Леніна-Сталіна", з кожним черговим роком їхньої влади ставали все більш розмитими, а згодом взагалі зникли з скрижалей Народ же легковірно й простодушно очікував обіцяне благоденство...


Про те, до чого в низці типових для того часу випадків призводили легковажна віра й елементарне людське прагнення до кращого існування - в цій книзі.


За матеріалами архівних слідчих справ, що зберігаються в Державному архіві Кіровоградської області.


Для широкого кола читачів, що цікавляться історичним минулим України в складі радянської імперії.

На початок
На початок