МІЖНАРОДНІ КОНТАКТИ

Зустріч керівників державних архівних служб України і Росії

23-24 вересня у Києві проходила зустріч керівників державних архівних служб України і Росії за участю директорів центральних архівів України та федеральних архівів Росії. Російську делегацію очолював Перший заступник Керівника Федеральної архівної служби А. М. Артізов. Відбулося два робочі засідання, на яких головували Г. В. Боряк та А. М. Артізов. Обговорювалися питання двосторонньої співпраці, зокрема проект Плану спільних заходів Державного комітету архівів України і Федеральної архівної служби Росії на 2004-2006 рр. Викликали жваву дискусію питання удосконалення архівного законодавства, сучасного стану архівної справи, організації роботи з розсекречення архівних фондів, яка в кожній із країн має свою специфіку. Порушувалися також проблеми роботи архівів в умовах ринку, діяльності їх юридичних підрозділів, можливості співпраці з адвокатськими службами та пошуку нових підходів до комплектування архівів, поєднання зусиль науковців УНДІАСД та ВНДІДАС, запобігання пожежам в архівах та ліквідації їхніх наслідків тощо.

Директор Державного архіву Російської Федерації С. В. Мироненко докладно проінформував українських колег про роботу з оприлюднення документів архіву Радянської військової адміністрації в Німеччині - спільний проект з Бундесархівом ФРН. Про реалізацію іншого важливого міжнародного проекту - "Архів Комінтерну", створення його електронної версії - йшлося у виступі заступника директора Російського державного архіву соціально-політичної історії О. В. Наумова.

У свою чергу, російські архівісти поставили чимало запитань, передусім щодо організації роботи Держкомархіву України та державних архівних установ центрального підпорядкування, їх керівникам.

Як і передбачалося програмою, учасники двосторонньої зустрічі були на прийомі, організованому від імені Київського міського Голови О. О. Омельченка, здійснили цікаві екскурсії по місту і його околицях та по Дніпру.

Кульмінацією зустрічі, а, по суті, й усіх заходів з нагоди проведення Року Російської Федерації в Україні, стало урочисте відкриття у ЦДАМЛМ України спільної виставки архівних документів "Україна і Росія. Історія ХVІІ-ХVІІІ ст." з фондів ЦДІАК та Російського державного архіву давніх актів.

Такі зустрічі стають уже традиційними. Наступну зустріч заплановано провести в Москві у вересні 2004 р.

На початок
На початок