МІЖНАРОДНІ КОНТАКТИ

"Україна і Росія. Історія XVII-XVIII ст.":
спільна документальна виставка Державного комітету
архівів України та Федеральної архівної служби Росії

24 вересня у приміщенні ЦДАМЛМ України відкрилася виставка архівних документів "Україна і Росія. Історія XVII-XVIII ст.", яка проводилася в рамках заходів Року Російської Федерації в Україні. На її урочистому відкритті виступили Міністр Кабінету Міністрів України А. В. Толстоухов, Голова Державного комітету архівів України Г. В. Боряк, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні В. С. Черномирдін, Перший заступник Керівника Федеральної архівної служби Росії А. М. Артізов. Виставка викликала інтерес громадськості, численних представників засобів масової інформації. Експонати виставки, що відтворюють історію взаємин двох держав і народів протягом XVII-XVIII ст., розміщено за такими розділами:
- політичні і військові контакти в першій половині XVII ст.;
- українське духівництво у контактах України та Росії в першій половині XVII ст.;
- національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст.;
- Українська держава у другій половині XVII-XVIII ст. і Росія;
- Україна у складі Російської імперії XVIII ст.;
- остаточна ліквідація автономії України;
- культура, наука, освіта.

В експозиції представлено майже триста документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ та Російського державного архіву давніх актів, а також стародруки, картографічний матеріал, портрети, що відтворюють дух тієї епохи.

Серед документів - гетьманські універсали, підписані власноруч Богданом Хмельницьким, Іваном Виговським, Юрієм Хмельницьким, Іваном Брюховецьким, Павлом Тетерєю, Петром Дорошенком, Дем'яном Ігнатовичем (Многогрішним), Іваном Самойловичем, Іваном Мазепою, Іваном Скоропадським, Пилипом Орликом, Данилом Апостолом, Кирилом Розумовським, царські грамоти Олексія Михайловича, Федора Олексійовича, Івана та Петра Олексійовичів, укази російських імператорів Петра I, Анни Іоанівни, Єлизавети Петрівни, Катерини II та ін. За ними простежується життя України - Гетьманщини, Слобідської України, Новосербії та Новоросії, міста Києва, їхні стосунки з Росією, той вплив, який справляли російські чинники на українське життя. Експонати виставки розповідають про всі аспекти взаємин України і Росії, мовою документів відтворюються події давнини.

На початок
На початок