Україна і Росія. Історія XVII-XVIII ст.

Mатеріали до каталога документальної виставки:
"Україна і Росія. Історія XVII-XVIII ст."

6. Культура, освіта, наука

  перелік >>>
 1. Грамота царя Олексія Михайловича київському митрополиту Сильвестру Косову про направлення до Москви іноків А. Сатановського і Дамаскіна для "справки" Біблії.
 2. Курс лекцій, прочитаний у Києво-Могилянському колегіумі (логіка, філософія, фізика).
 3. Курс лекцій, прочитаний у Києво-Могилянському колегіумі (логіка, філософія, фізика).
 4. Реєстр малолітніх українських співаків імператорського двору. Додаток генеральної військової канцелярії до указу Сенату про звільнення родин цих співаків від податків і військових постоїв на час їхньої служби при дворі. Під №7 значиться Г. Сковорода.
 5. Ордер гетьмана графа К. Розумовського до Генеральної Військової Канцелярії про внесення С. Бортнянського у козацький компут Глухівської сотні Ніжинського полку.
 6. Доповідь київського генерал-губернатора І. Глєбова імператриці Катерини ІІ про Києво-Могилянську Академію, рекомендацією додати до неї математичний та медичний факультети.
 7. Доповідь київського генерал-губернатора І. Глєбова імператриці Катерини ІІ про Києво-Могилянську Академію, рекомендацією додати до неї математичний та медичний факультети.
 8. Б/д - Реєстр студентів (7 філософів та 27 риторів) Київської Академії, які висловили бажання навчатися медико-хірургії, і одержали на це від Академії відпускні атестати.
 9. Донесення Г. Сковороди губернатору Слобідсько-Української губернії Є. Щербиніну з проханням прийняти його на посаду вчителя катехізису в додаткові класи Харківського колегіуму.
 10. Доповідь керуючого Придворною капелою Д. Бортнянського імператору Павлу І, подана через генерал-прокурора П. Обольянінова, про необхідність набрати в Україні нових півчих замість "спавших з голосу".
 11. Доповідь керуючого Придворною капелою Д. Бортнянського імператору Павлу І, подана через генерал-прокурора П. Обольянінова, про необхідність набрати в Україні нових півчих замість "спавших з голосу".
 12. Гізель Інокентій. Синопсис. Київ, друкарня Києво-Печерської лаври.
 13. Гізель Інокентій. Синопсис. Київ, друкарня Києво-Печерської лаври.
 14. Маркович Яків. Щоденник. [Автограф].
 15. Маркович Яків. Щоденник. [Автограф].
 16. Рубан Василь Григорович. "Краткая летопись Малыя России". СПб, друкарня "Артилерійського і інженерного шляхетного кадетського корпуса".
 17. Рубан Василь Григорович. "Краткая летопись Малыя России". СПб, друкарня "Артилерійського і інженерного шляхетного кадетського корпуса".
 18. Літопис Григорія Грабянки.
 19. Літопис Григорія Грабянки.
 20. Остання чверть XVIII ст. - Публіцистична поема "Разговор Великой России с. Малой Россией".
 21. Остання чверть XVIII ст. - Публіцистична поема "Разговор Великой России с. Малой Россией".
 22. Туптало Дмитрій (Ростовський). Списки з "Літопису келейного…" і "Літопису домового…".
 23. Туптало Дмитрій (Ростовський). Списки з "Літопису келейного…" і "Літопису домового…".
 24. Григорія Сковороди "Израильскій змій, или Картина, нареченная: День. Схожа на Икону, называемую Емински: Пъстунъ Алкивиадовъ. И на Египетскую леводеву: Свинксъ".
 25. Григорія Сковороди "Израильскій змій, или Картина, нареченная: День. Схожа на Икону, называемую Емински: Пъстунъ Алкивиадовъ. И на Египетскую леводеву: Свинксъ".
  перелік >>>
На початок
На початок