• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  119 cine documents from the archive of Ukrainian silent cinema are available online
  Рosted 8 October 2021 10:33

  Ще 7 кіноробіт в онлайн доступі на платформі започаткованого Державною архівною службою України проєкту «Архів українського німого кіно», а саме:

  Кіножурнал №14/180

  Кіножурнал №15/181

  Кіножурнал №16/182

  Кіножурнал №17/183

  Кіножурнал №18/184

  Кіножурнал №19/185

  Кіножурнал №20/186.

  Нові документи, що поповнили онлайн – ресурс «Архів українського німого кіно» – це кіножурнали за 1930 рік Одеської кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ) різноманітні за тематикою. У зазначених коротких сюжетах можна побачити: виробничі процеси на Київському машинобудівному заводі «Більшовик», Бессарабський критий ринок, що розташований у Києві, відкриття першого в Україні театру тонфільмів та відкриття театру «Березіль» у Харкові, а також виступ Всеукраїнської хорової капели “Думка” на Київській кінофабриці ВУФКУ.

  Ознайомитися з архівом українського німого кіно

  Довідково.

  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно», загальна кількість якого складатиме близько 189 кінодокументів. Новий проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів.