• Українська
 • В окремих регіонах України поступово послаблюються обмежувальні заходи, запроваджені через пандемію коронавірусу. Частина архівів відкрила двері своїх читальних залів для прийому відвідувачів з дотриманням застережного алгоритму дій. Тож у наших дослідників з’явилася змога отримати фізичний доступ до необхідних документів.

  Якщо ж з певних причин у вас відсутні можливості дістатися архіву або читальний зал досі не працює, до вашої уваги наш новий дайджест. Попри відпускний період, в архівних установах триває планомірна робота з оцифрування документів та довідкового апарату.

  Повідомляємо, що співробітниками Центрального державного Архіву-музею літератури та мистецтва України завершено науково-технічне опрацювання майже 400 одиниць зберігання, серед яких рукописи, листування, світлини, біографічні матеріали з фондів архітектора М.П. Клековкіна (ф. 391), актора і режисера М.О. Донця (ф. 410), композитора Г.А. Фінаровського (ф. 532), літературного критика Ю.С. Бурляя (ф. 772), вченого-філолога, сходознавця, письменника А.Ю. Кримського (ф. 883), письменника, історика, фольклориста, етнографа та перекладача П.О. Куліша (ф. 884), кінорежисера та сценариста В.Т. Денисенка (ф. 1419).

  Відтепер документи фондів відомих українських культурних діячів доступні для вивчення в читальному залі Архіву-музею (в умовах карантину – за попереднім записом і з дотриманням застережних заходів). З описами зазначених фондів можна ознайомитися на офіційному вебсайті архіву в розділі «Описи фондів»

  На вебсайті Державного архіву Харківської області у рубриці «Електронний архів» у форматі djvu викладено чергові цифрові копії «Ревизских сказок на подданых черкас Волчанского округа. 1782 г.» (ф. 31, оп. 141, спр. 10), «Ревизских сказок на обывателей и однодворцев Змиевского уезда, 1816 г.» (ф. 31, оп. 141, спр. 170), «Ревизских сказок на крестьян Волчанского округа. 1782 г.» (ф.31, оп. 141, спр. 11) та «Ревизских сказок на обывателей Волчанского округа. 1782 г.» (ф. 31, оп. 141, спр. 12).

  Крім того, зазначену рубрику доповнили ще дві оцифровані кримінальні справи репресованих громадян Харкова та Харківської області. 

  Продовжуються роботи з оцифрування документів НАФ та довідкового апарату і у Державному архіві Херсонської області. На офіційному вебсайті архіву оприлюднено описи виконкомів місцевих рад і Херсонщини. Заразом у розділі налічується 567 описів.

  Архівісти також інформують про завершення розміщення метричних книг фонду № 113 «Херсонський рабин» та початок оцифрування метричних книг опису № 328 Церкви м. Херсона та його передмість Херсонського повіту Херсонської губернії 

  Триває оприлюднення алфавітних покажчиків до метричних книг Одеського равинату на вебсайті Державного архіву Одеської області. Нині у вільному онлайн доступі алфавітні покажчики осіб, народжених у 1905-1910 роках. Інформація розміщена у рубриці «Електронний архів: фонди, описи, документи/Алфавітні книги Одеського равинату».

  Державний архів Полтавської області розпочав оцифрування науково-довідкового фонду. Частину документів вже оприлюднено на офіційному вебсайті архіву у рубриці «Архівні ресурси», зокрема фонд «Отчеты и доклады Полтавской земской управы» (ХІХ- поч.ХХст), а також цифрові копії номерів місцевої періодики «Рідний край» та «Газета Гадяцького земства» за 1917 рік.

  Архівний відділ Чугуївської райдержадміністрації продовжує розміщувати скани описів у розділі «Електронний архів». Наразі на вебсайті райдержадміністрації доступні ще 9 описів справ 5 фондів радянського періоду з питань організації сільського господарства краю.