• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  The State Archival Service of Ukraine informs about the replenishment of the collection of unique documents of the National Archival Fund
  Рosted 2 September 2020 14:00

  Впродовж літніх місяців, незважаючи на карантинні обмеження, державні архіви продовжували роботу з виявлення унікальних документів Національного архівного фонду у своїх сховищах.

  За результатами цієї роботи Центральна експертно-перевірна комісія Державної архівної служби України підтримала пропозиції Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України та Центрального державного історичного архіву, м. Львів та погодила їх анотовані переліки унікальних документів Національного архівного фонду.

  Відтак, колекція унікальних документів Національного архівного фонду поповнилася ще на п’ять документів, що становлять виняткову культурну та історичну цінність:

  1. Конституційний Договір між Президентом України та Верховною Радою України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України (оригінал), 1995 р.

  2. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України (оригінал), 28 червня 1996 р.

  3. Ухвалений Радою Міністрів Української Держави Тимчасовий закон про верховне управління державою на випадок смерті; тяжкої хвороби і перебування поза межами держави ясновельможного пана гетьмана всієї України, 1 серпня 1918 р.

  4. Акт розмежування границь сіл Гочева, Жерниці, Загочев’я, Мхави, Середнього Села, Стежниці Миколаєм Лянцкоронським, краківським бургграфом та радлівським старостою, між шляхтичами Петром Одновським та Миколаєм Балем, 22 травня 1511 р.

  5. Уривки релігійних текстів із гачковими нотними записами, XV ст.

  На сьогодні до категорії унікальних віднесено 440 документів Національного архівного фонду. Цифрові копії цих документів представлені у рубриці «Унікальні документи Національного архівного фонду» на офіційному вебпорталі Укрдержархіву.