• Українська
 • The State Archival Service of Ukraine and the Heroica Charitable Foundation have joined forces to implement the unique project “Name of Independent Ukraine”
  Рosted 3 September 2020 13:30

  В активі Державної архівної служби України чимало започаткованих дослідницьких проєктів, сфокусованих на реалізації Плану урядових заходів  з  відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років та вшанування пам’яті її учасників.

  Сьогодні був зроблений ще один потужний крок до увічнення боротьби українців за незалежність: очільник Державної архівної служби України Анатолій Хромов та голова правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Героїка” Павло Подобєд скріпили своїми підписами Меморандум про співпрацю та координацію зусиль, спрямованих на втілення нового проєкту, що базується на принципах взаємності та партнерства, відповідно до національного законодавства у сфері архівної справи та доступу до інформації.

  Йдеться про виявлення і копіювання архівних документів та матеріалів, що зберігаються в державних архівах і можуть бути використані у наповненні інтернет-порталу “Імена самостійної України”, присвяченого учасникам українського визвольного руху.

  Меморандум також передбачає сприяння Державної архівної служби України організації роботи представників Благодійного фонду в читальних залах державних архівів, надання їм допомоги в ознайомленні з архівними документами та матеріалами, що стосуються вояків українських військових формувань 1917–1924 рр. (Військ Центральної Ради, Армії Української Держави, Галицької армії, Армії Української Народної Республіки), та їх копіюванні.