• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  Working visit of the Head of the State Archival Service of Ukraine Anatolii Khromov to the State Archives of Odesa Region
  Рosted 11 September 2020 16:00

  З 09 вересня 2020 року триває робочий візит Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова до Державного архіву Одеської області.

  У перший день робочої поїздки до Одеси Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зустрівся з колективом Державного архіву Одеської області. Голова поінформував колектив про проведену Укрдержархівом роботу щодо вирішення забезпечення будівлею Держархіву Одеської області, акцентував увагу на змінах в архівному законодавстві.

  Анатолій Хромов відзначив роль одеських архівістів в ініціюванні й підготовці проєктів деяких змін та закликав і далі надавати пропозиції для вдосконалення архівної справи, наголосивши на своїй відкритості в комунікаціях з колегами.

  У другій половині дня пан Хромов відповів на численні запитання громадян по «гарячій лінії», більшість з яких стосувалися роботи архівних установ в умовах карантинних обмежень.

  На другий день робочої поїздки до Одеси, відбулася робоча нарада Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого та директора Державного архіву Одеської області Петра Лук’янчука, на якій було порушене питання переміщення Державного архіву Одеської області з будівлі Бродської синагоги яка у 2016 році відповідно до рішення Одеської облради була повернута у власність єврейській релігійній общині. Окрім цього, обговорювалися питання збереження посад районних архівних працівників під час проведення територіально-адміністративної реформи. Також йшлося про доцільність передачі приміщень районних адміністрацій, що будуть звільнятися, для централізованого зберігання архівних документів на місцях. Обговорювали роботу архівних установ в умовах карантинних обмежень та програму створення страхового фонду документації (СФД) в Одеській області.

  Наступним етапом робочого візиту була зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та директора Держархіву Одеської області Петра Лук’янчука з головою Одеської обласної ради Сергієм Паращенком. На цій зустрічі головним питанням було повернення на баланс Державного архіву будівлі другого корпусу Державного архіву Одеської області, яка розміщена на вулиці Пироговській, 29. Голова обласної ради обіцяв розглянути дане питання та надати пропозиції.

  Анатолій Хромов та Петро Лук’янчук зустрілися також з колективом та керівництвом Південного регіонального центру СФД. Були обговорені різні проблеми у формуванні, веденні та використанні СФД у південному регіоні (Одеська, Миколаївська, Херсонська області) та інші виробничі питання.