• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  Presentation of the photo project “Board. Life. Polissya “
  Рosted 10 October 2020 12:00

  10 жовтня 2020 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов візьме участь у презентації фотовиставки «Борть. Життя. Полісся», яка відбудеться на території Національного музею народної архітектури і побуту України у с. Пирогів.

  Державна архівна служба України є одним з учасників проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду, а ініціатором якого є Вишгородський історико-культурний заповідник.

  Презентація фотовиставки є першим кроком на шляху реалізації проєкту. Експозицію підготовлено Вишгородським історико-культурний заповідником спільно з Державною архівною службою України. Серед інших використано матеріали з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Державного архіву Київської області, Інституту мистецтвознавства, фолькльористики та етнології ім. М.Т. Рильського.

  Цей проект є єдиним у своєму роді, він поєднує експозиційно-фондові та архівні матеріали різних часів з існуючими у наш час осередками традиції у рамках теми бортництва українського Полісся.

  Вперше в Україні в одному місці зібрано всі документальні артефакти, отримані під час польових експедицій до місць сучасного побутування бортництва Київської, Рівненської та Житомирської областей.