• Українська
 • Anatolii Khromov, Head of the State Archival Service of Ukraine, on declassification of archives and digitization of documents
  Рosted 29 October 2020 09:00

  Цього року на власному вебсайті Укрдержархіву презентовано 440 унікальних документів Національного архівного фонду, які серед 82 млн справ визнані особливо цінними для держави і характеризують внесок українського народу у всесвітню культурну спадщину. Це документи, починаючи від Берестяних грамот 12 століття і до оригіналу Конституції України 1996 року, доступні для дослідників, громадськості, студентів.

  Таємні архіви колишнього СРСР в незалежній Україні є розсекреченими. У 2015 році Верховна Рада України прийняла Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», відповідно до якого запроваджується вільний доступ до архівів та наступним важливим кроком має стати передача їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

  У поточному році значно пришвидшено темпи оцифрування довідкового апарату, описів, картотек, каталогів.

  Наша кінцева мета створити єдине вікно входу для користувачів архівної інформації, де кожен зможе на єдиному порталі знайти необхідні оцифровані документи.

  Детальніше про все це у програмі “Офіційна розмова” на телеканалі ДОМ розповів Глава Державної архівної служби України Анатолій Хромов.