• Українська
 • Anatolii Khromov: Participation in the project “Boarding of Polissya: archaic tradition in the modern dimension” clearly fits into the Strategy of the development of the archival industry
  Рosted 30 October 2020 14:30

  Голова Укрдержархіву взяв участь у презентації новоствореного віртуального музею бортництва, який було організовано Вишгородським історико-культурним заповідником.

  Захід відбувся 29 жовтня 2020 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Державна архівна служба України є одним з учасників проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який реалізовувався за підтримки Українського культурного фонду, ініціатором якого був Вишгородський історико-культурний заповідник.

  «Цей проєкт чітко вкладається в стратегію розвитку архівної галузі, яку ми розробили і впроваджуємо. Ми повинні мати доступні, спроможні, прозорі і відкриті архіви. У стислі строки організувати пошук даних у різних архівах було певним викликом для нас, але ми впоралися», – зазначив Анатолій Хромов, Голова Укрдержархіву, кандидат історичних наук під час виступу на підсумковій пресконференції. Він наголосив, що Державна архівна служба України готова організувати передавання матеріалів проєкту на державне зберігання до будь-якої архівної установи.

  Більш детально про проєкт інформували присутніх Влада Литовченко – директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук, куратор проєкту; Єлізавета Богуцька – народний депутат України; Світлана Фоменко – заступник Міністра культури і інформаційної політики України; Галина Бондаренко – провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології̈ ім. М.Т. Рильського, кандидат історичних наук, науковий керівник проєкту; Юлії Федів – виконавчий директор Українського культурного фонду.

  Довідково.

  Сьогодні сайт Віртуального Музею бортництва працює у вільному доступі. Це єдина за своїми масштабами платформа, яка у повному обсязі презентує традицію бортництва в Україні. У розділах сайту зібрано статті, відео та фотогалерея, експозиція, тривимірні моделі приладів для бортництва. Також там створені віртуальні філії музеїв трьох областей (Київської, Житомирської та Рівненської), де є експозиції по бортництву.

  Віртуальний музей бортництва унікальний тим, що на ньому зібрано єдиний фотомасив усіх даних про бортництво. Серед них матеріали з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Державного архіву Київської області, Інституту мистецтвознавства, фолькльористики та етнології ім. М.Т.Рильського.

  Розроблені у межах проєкту інтерактивні просвітницькі матеріали можуть стати основою досьє для номінування традиції бортництва до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.