• Українська
 • Голодомор 1932-33 років у документах державних архівних установ України.

  В умовах карантинних обмежень цьогорічні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів державні архіви  проводили переважно в онлайн-форматі.

  Так, ЦДАВО України на вебсайті архіву презентував тематичну добірку документів “Нам треба вчитися, а ми з голоду не можемо по світі ходити…” (З листа учнів Печірської школи Брацлавського району на Вінничині. 1 листопада 1931 року), до якої увійшли інформаційні зведення про стан постачання вчителів продуктами харчування та листи дітей і завідувачів дитячих установ до Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету, Народного комісаріату освіти УСРР, Всеукраїнської кооперативної спілки споживчих товариств. У документах досить докладно йдеться про відсутність хліба в школах, дитячих будинках, а також повідомляються факти голодування дітей.

  ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного представив інтерактивну сторінку, що репрезентує документальні онлайн-проєкти, підготовлені до роковин Голодомору-геноциду 1932–1933 років.

  Державний архів Волинської області запропонував виставку архівних документів «Спогади волинян про Голодомор».

  На вебсайті Державного архіву Дніпропетровської області доступна для перегляду виставка «Хлібозаготівлі і голод на Дніпропетровщині 1929–1933 рр.».

  Державний архів Кіровоградської області відкрив віртуальну виставку архівних документів і матеріалів «Голод 1921–1923 рр. на теренах Центральноукраїнського регіону».

  На вебсайті Державного архіву Рівненської області розміщено онлайн виставку «Відлуння голоду на Волині».

  Державним архівом Сумської області на власному вебсайті представлено документальну виставку «Голодомор 1932–1933 рр. на Сумщині», яка репрезентує документи місцевих органів влади про організацію штурмових бригад по хлібозаготівлі, покарання зривників хлібозаготівлі, занесення на «чорні дошки», випадки голодування та ріст смертності як серед жителів сіл, так і дітей в дитячих будинках та дитячих садках, актові записи про смерть із зазначенням діагнозів з книг РАЦС за 1932–1933 роки.

  Державний архів Харківської області підготував і оприлюднив на власному вебсайті документальну виставку «Спогади очевидців про Голодомор 1932–1933 років на Харківщині», в якій представлені задокументовані спогади очевидців Голодомору 1932–1933 років з архівного фонду «Колекція документів про голод 1932–1933, 1946–1947 років в Харківській області».

  Державні архіви Івано-Франківської, Черкаської  областей та м. Києва на своїх сторінках у соціальній мережі Facebook презентували фотодокументальну виставку  та тематичні добірки документів.

  Крім того, оновлені тематичні виставки до Дня пам’яті жертв Голодомору розмістили на власних інформаційних ресурсах державні архіви Житомирської, Одеської та Херсонської областей.