• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  The State Archival Service of Ukraine congratulates Lithuanian archivists
  Рosted 14 January 2021 15:35

  До 100-річчя з часу створення першого архіву в Литві, постановою Сейму Литовської Республіки 2021 рік визнано Роком архівів, що свідчить про визнання на державному рівні важливості архівів у збереженні пам’яті нації та розвитку національної ідентифікації громадян Литовської Республіки.

  14 січня 2021 року у Вільнюсі відбулося урочисте відкриття Року архівів, упродовж якого заплановано провести цикл заходів та ініціатив за участі представників культури, науки, політичних діячів, громадськості та представників архівних служб іноземних держав, участь у більшості з яких відбуватиметься дистанційно.

  Державна архівна служба України на запрошення литовських колег дистанційно, в режимі онлайн, приєдналася до святкового заходу. В цей день Крістіна Рамонієне, Головний архівіст Литви, відкрила виставку найціннішої документальної спадщини держави – «Архіви – минуле майбутнього»,

  перша частина якої представляє собою світлу інсталяцію у вигляді лабіринту, створену художниками, яка порушує стереотипи та підкреслює важливість документальної спадщини нації для кожного громадянина для осмислення минулого та сприйняття сьогодення.

  Участь у дистанційному заході взяли перший заступник Голови Державної архівної служби України, Тетяна Ємельянова та начальник управління комунікацій Укрдержархіву Юлія Прилепішева.