• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  Partners of the State Archival Service of Ukraine supplemented the base with new data
  Рosted 6 September 2021 14:12

  Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» на партнерських засадах оцифрували понад 1 мільйон 280 тисяч архівних документів.

  Фонд створює найбільший онлайн-архів цифрових копій документів, що висвітлюють долі людей під час періоду окупації, у довоєнний і післявоєнний час з метою надання вільного доступу до згаданих документів широкому колу осіб. 

  У рамках виконання Меморандуму про співпрацю з Державною архівною службою України за місяць Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» було створено більше 118 тисяч цифрових копій архівних документів та додано в онлайн-архів Фонду близько 70 тисяч файлів. Оцифрування документів проводилось у наступних архівах: Центральний державний архів вищих органів влади і управління України (ЦДАВО), Державний архів м.Києва (ДАК), Державний архів Київської області (ДАКО).

  Зокрема оцифровано справи наступних фондів:

  • фонд 4 Управління уповноваженого Народного комісаріату Закордонних справ СРСР в Україні, м. Харків (ЦДАВО),  
  • КМФ-8 «Колекція мікрофотокопій документів німецько-фашистської окупаційної адміністрації і командування вермахту, що діяли на тимчасово окупованих східних територіях» (ЦДАВО), 
  • фонд 4620 «Колекція документів з історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.» (ЦДАВО), 
  • фонд Р-1654 Головне управління юстиції у м. Києві. Відділи реєстрації актів цивільного стану м. Києва (ДАК),
  • фонд Р-5634 «Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області (1919 – 1943 рр.) (ДАКО),  фонд Р-2539 «Переяславська міська управа» (ДАКО),  фонд Р-2326 «Васильківська районна управа Київської області» (ДАКО).

  Дані онлайн-архіву

  Довідково.

  Державна архівна служба України уклала із Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» Меморандум про партнерство, що передбачає спільну роботу над створенням цифрового архіву, співпрацю в освітніх, наукових та культурних заходах.