• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  100 cine documents from the archive of Ukrainian silent cinema are now available online
  Рosted 14 September 2021 18:00

  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно». 

  Арсенал такої архівної кіно-платформи наразі складає перші 100 кінодокументів і вже вони є доступними для користувачів. 

  Надалі проєкт «Архів українського німого кіно» поповниться ще новими кінороботами, загальна кількість яких складатиме близько 189 кінодокументів. 

  На думку керівника Укрдержархіву, така подія є знаковою для Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного. 

  Оскільки, проєкт створить можливість для презентації аудіовізуальної спадщини України, і відтепер користувачі зможуть віднайти ілюстративний матеріал для наукових, художніх та публіцистичних творів. 

  Також ,він буде корисним для сучасної документалістики, де є потреба в якісних цифрових архівних копій для створення подальших нових творів.

  Проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів та для широкого кола користувачів. 

  «До кінця цього року з’являться ще декілька нових онлайн-платформ Національного архівного фонду» – анонсував Анатолій Хромов. 

  В свою чергу керівник Центру кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» та головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька назвала запуск проекту цінним, адже він дозволить вирішити низку питань для перегляду хронікальних матеріалів у вільному доступі. 

  За словами старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, кандидата історичних наук Яни Примаченко, доступ до кінохроніки і документального кіно тих часів, що зображує розбудову нової української держави, чим презентує сучасну Україну, як європейську державу з великою історією. 

  «Кінематографічна спадщина набуває особливого значення тоді коли нею можна користуватися, що підкреслює важливість саме цих скарбів, які знаходяться в наших архівах. Це дозволить отримати нові знання, забезпечити свою національну пам’ять і творити нову реальність» – переконана Перший заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова.

  Ознайомитися із архівом українського німого кіно