• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  80TH ANNIVERSARY OF THE BABYN YAR TRAGEDY
  Рosted 29 September 2021 12:21

  29-30 вересня 2021 року – 80-ті роковини вшанування пам’яті жертв нацизму в Бабиному Яру в Києві.

  На допомогу користувачам, які шукають відомості про родичів, що зазнали репресій інформуємо – від 30 жовтня 2020 року підписано Меморандум про партнерство між Державною архівною службою України та Благодійною організацією «Благодійний фонд» Меморіал Голокосту «Бабин Яр».

  Меморандум має на меті збереження та оцифрування архівних документів та матеріалів для майбутніх поколінь про трагічні сторінки Другої світової війни, про тимчасову окупацію України, вбивства цивільного населення, військових, представників національних меншин нацистською окупаційною владою, їх оприлюднення, створення умов доступу до цих джерел в режимі онлайн.

  У рамках проєкту «Імена» Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» створюється онлайн архів, який постійно поповнюватиметься новими документами.

  Сьогодні доступними в режимі онлайн є понад 1 мільйон оцифрованих документів за ХХ сторіччя, серед яких цифрові копії  архівних документів, які стосуються трагедії Бабиного Яру, періоду окупації Києва 1941–1943 рр., актових книг РАЦСів, довідкових картотек, фондів районних управ, зокрема цифрові копії архівних документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального архіву громадських об`єднань України, Державного архіву м. Києва, Державних архівів Київської та Івано-Франківської областей.

  У рамках проєкту «Імена» Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» архів постійно поповнюватиметься.

  Доступ до ресурсу