• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  An online archive with hundreds of thousands of digitized documents for the twentieth century is presented
  Рosted 3 December 2020 09:30

  На виконання Меморандуму між Державною архівною службою України та Благодійною організацією «Благодійний фонд» Меморіал Голокосту «Бабин Яр» про партнерство стали доступними електронні копії архівних документів періоду окупації Києва 1941-1943 років, актові книги РАЦСів, довідкові картотеки, фонди районних управ, а також документи, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру.

  Матеріали можуть бути корисними не лише дослідникам та науковцям, а й людям, які цікавляться історією своєї сім’ї. Вони стануть у нагоді для проведення генеалогічних досліджень та пошуку інформації про рідних.

  Метою цього партнерства є збереження та оцифрування архівних документів та матеріалів для майбутніх поколінь про трагічні сторінки Другої світової війни, про тимчасову окупацію України, вбивства цивільного населення, військових, представників національних меншин нацистською окупаційною владою, їх оприлюднення, створення умов доступу до цих джерел в режимі онлайн.

  В рамках проєкту «Імена» Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» архів постійно поповнюватиметься. Наступного року за планом дослідники оцифрують ще близько мільйона важливих документів з історії Голокосту та нацистської окупації України.