• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  Anatolii Khromov opened a new building of the Central State Scientific and Technical Archives of Ukraine
  Рosted 18 December 2020 15:00

  18 грудня 2020 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, урочисто відкрив нове приміщення Центрального державного науково-технічного архіву України та привітав працівників архіву та запрошених з цією важливою для архівістів Харківщини подією.

  З сьогоднішнього дня ліквідовано потенційну загрозу втрати контролю над зберіганням близько 1 млн. справ Національного архівного фонду України, в тому числі, що мають гриф обмеження доступу, та документів, які крім історичної цінності мають велике практичне значення для вирішення важливих для країни господарських завдань (безпечна експлуатація, реконструкція, ремонт, відновлення таких об’єктів, як атомні, тепло- та гідроелектростанції, газопроводи, нафтопроводи, хімічні та металургійні підприємства, шахти) та розв’язання проблем, які виникають внаслідок надзвичайних ситуацій.

  Анатолій Хромов подякував працівникам архіву за високий рівень організації та оперативність перевезення фондів і матеріальних цінностей ЦДНТА України до нової будівлі. За внесок у розвиток архівної справи ним були вручені подяки Державної архівної служби України співробітникам архіву.

  Тетяна Ємельянова, перша заступниця Голови Державної архівної служби України вручила співробітникам ЦДНТА України грамоти та подяки Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, Центрального державного електронного архіву України та Спілки архівістів України.

  Директор ЦДНТА України Марат Балишев провів екскурсію новим приміщенням архіву, продемонстрував архівосховище, обладнане сучасними стелажами, робочі кабінети співробітників.

  У читальному залі архіву науковий співробітник відділу використання інформації документів Дмитро Ожиганов презентував виставку архівних документів на тему : «Ювілейні та пам’ятні дати з історії науки і техніки 2020 року (за документами з фондів ЦДНТА України)».