• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]

  До вашої уваги новий блок корисної інформації про те, як триває процес оцифрування документів та довідкового апарату в наших архівних установах.

  На вебресурсі  Державного архіву Хмельницької області у рубриці «Довідковий апарат» розміщено список репресованих громадян, складений на підставі даних картотеки репресованих громадян з архівно-слідчих справ фонду Р-6193, Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області.

  Звертаємо увагу, що основною одиницею картотеки є відповідна картка з ім’ям репресованої особи, роком її народження, місцем події – географічною назвою, яка містить інформацію про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю, губернію, область, повіт, район, округ, а також посилання на документ – номер фонду, опису, справи.

  Рубрика «Архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років» вебсайту Державного архіву Волинської області поповнилася описами ще 12 фондів. 

  На вебсайті Державного архіву Харківської області у рубриці «Електронний архів» також триває публікація кримінальних справ репресованих громадян  Харкова та Харківської області. На даний момент доступні документи 20 кримінальних справ у форматі PDF. 

  Державний архів Київської області днями оприлюднив на офіційному вебсайті унікальне документальне зібрання – Музей-архів переходової доби. Відтепер усі охочі матимуть змогу переглянути значний масив документів однойменного фонду Р-2412.

  До відома: Установа «Музей-архів переходової доби» на чолі з доктором історичних наук О. Оглобліним функціонувала у Києві впродовж квітня-жовтня 1942 року і була потужним пропагандистським осередком. Результатом копіткої роботи співробітників Музею-архіву в умовах жорсткого ідеологічного контролю стала зібрана та збережена унікальна колекція документів, які ілюструють важливі аспекти культурного та суспільно-політичного життя України протягом 1918-1941 років та періоду нацистської окупації України (1941-1942 рр.).

  Значна частина архівних документів присвячена питанням вилучення цінностей із храмів і музеїв Києва, знищення пам’яток історії та культури, русифікації, репресій проти української інтелігенції у 1920-1930-х років, а також евакуації установ культури та митців України у 1941 році. На особливу увагу заслуговують джерела особового походження: спогади, нотатки, світлини віддзеркалюють окремі події 1920 і 1941 років.

  З пофондовим путівником «Музей-Архів переходової доби» можна ознайомитися та за потреби завантажити у рубриці «Видання і публікації»

  Рубрику «Видатні особистості нашого краю» вебсайту Державного архіву Кіровоградської області доповнено новими документами про співачку та драматичну артистку Марію Садовську-Барілотті (у дівоцтві Тобілевич) до 165-ї річниці з дня її народження. 

  Державний архів Львівської області інформує про започаткування на оновленому офіційному вебсайті рубрики “Електронний архів”, в якій розміщено скани архівних видань, оцифровані описи фондів дорадянського та радянського періодів, а також описи колишнього партійного архіву (фонд П-3, Львівський обком Комуністичної партії України, описи 1-25). 

  Державний архів Чернігівської області виклав в онлайн доступ ще 92 описи фондів радянського періоду. Крім того, відтепер у рубриці «Оцифровані описи та справи онлайн» можна безперешкодно переглядати цифрові копії 63 справ, зокрема дореволюційних фондів «Чернігівське губернське правління» (1800-1919), «Чернігівська духовна консисторія» (1717-1933) та особових фондів діячів радянського періоду.