• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  Central State Archives of Supreme Bodies of Power and Government of Ukraine opened a virtual exhibition of documents dedicated to the 100th anniversary of the signing Warsaw Pact
  Рosted 22 April 2020 12:00

  За різними даними у період 21 – 24 квітня 1920 року було підписано політичну та військову конвенцію про співпрацю між Україною та Польщею, що увійшла в історію як Варшавський договір або Договір Пілсудський – Петлюра.

  На вебсайті ЦДАВО України та Facebook сторінці архіву можна вільно переглянути  онлайн виставку документальних матеріалів, присвячених 100-річчю підписання Варшавського договору.

  Архівісти дібрали чималу кількість документів, датованих 1919-1920 роками, які ілюструють розвиток українсько-польських відносин початку ХХ століття. Власне, можна перечитати текст Військової конвенції між Польщею та Україною, Звернення Симона Петлюри до народу України, листування міністра закордонних справ УНР з Головноуповноваженим Уряду УНР щодо договору з поляками тощо.

  Факт підписання Варшавського договору та спричинені цим наслідки активно використовувалися радянською контрпропагандою. У Державному архіві  Київської області, зокрема, збереглася більшовицька листівка «Відповідь пану гетьману Петлюрі» 1920 року, а також світлина від 21 квітня 1920 року, на якій зображені генерал Антоній Лістовський та Головний отаман Симон Петлюра в день вручення прапору 6-й Січовій дивізії.