• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  Consultations of heads of archival services of Ukraine and the Republic of Turkey
  Рosted 19 August 2021 14:42

  18–20 серпня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов перебуває у службовому відрядженні в м. Стамбул Турецька Республіка.

  18 серпня 2021 року Анатолій Хромов та Генеральний директор Дирекції державних архівів при Президенті Турецької Республіки Угур Унал провели консультації з питань міжвідомчого двостороннього співробітництва.

  За результатами консультацій обидва керівника домовилися продовжити обмін копіями документів з історичного минулого обох сторін, що зберігаються в державних архівах України та Туреччини.

  Пріоритетними напрямками співробітництва визначено обмін досвідом, організацію стажування працівників українських та турецьких архівістів, проведення спільних конференцій та практичних семінарів, у т. ч. в режимі онлайн, реалізацію спільних виставкових та видавничих проєктів, створення електронних баз даних.

  19 серпня 2021 року Анатолій Хромов відвідав Центральний державний архів в Стамбулі, де ознайомився з документами Османських архівів, роботою читального залу та виставкового центру архіву, досвідом турецьких архівістів з реставрації давніх документів та їх оцифрування, наданням послуг користувачам в режимі онлайн.

  У ході візиту Голова Державної архівної служби України зустрівся з працівникам Центрального державного архіву в Стамбулі, у рамках якої ознайомив їх з перспективними напрямками розвитку архівної справи в Україні.

  Довідково. Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та Директор Державних архівів при Президентові Турецької Республіки Угур Унал підписали Протокол про співробітництво 03 лютого 2020 року у рамках візиту Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана в Україну та проведення восьмого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною.

  Першим кроком реалізації Протоколу став обмін копіями документів, так турецька сторона передала Укрдержархіву дипломатичними каналами цифрові копії документів з української тематики, що охоплюють період історії українсько-турецьких відносин, починаючи з 15 століття і до 1990-х років та налічують 6767 копій.