• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  Consultations with the Director of the Yad Vashem: The Holocaust Martyrs’ and Heroes’ Remembrance Authority (State of Israel)
  Рosted 6 October 2021 14:33

  6 жовтня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зустрівся з директором Архіву Меморіалу Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль) Машею Поллак-Розенберг. У ході консультацій сторони обговорили питання реалізації спільних проєктів, метою яких є ідентифікація, збереження, науково-дослідна робота та оприлюднення інформації про Голокост та долю єврейського народу, у тому числі євреїв та єврейських громад в Україні напередодні, під час та після Другої світової війни (1920–1960 роки). Активізації цієї роботи сприятиме підписання нової редакції Угоди про співробітництво між Укрдержархівом та Яд Вашем, яке на запрошення ізраїльської сторони, має відбутися на початку листопада 2021 року у Єрусалимі.

   

  Анатолій Хромов відмітив, що пріоритетом у цій співпраці для української сторони є оцифрування масиву документів Національного архівного фонду України тематики Голокосту та створення умов для всебічного доступу до них широкого загалу користувачів, у т. ч. в режимі онлайн.

  Від української сторони у консультаціях взяли участь начальник управління комунікацій Укрдежархіву Юлія Прилепішева та керівник приватного підприємства «Архівні Інформаційні Системи» Кирило Віслобоков.

   

  Маша Поллак-Розенберг також відвідала Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, де ознайомилася з документами єврейської тематики, що зберігаються в архіві.