• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to tsdea@arch.gov.ua
  Important achievements and problems of the Ukrderzharkhiv became the leading motive of the public report of the Head of the State Archival Service of Ukraine Anatolii Khromov
  Рosted 19 February 2020 18:00

  Діапазон питань, які він порушив під час свого виступу в Укрінформі , був широкий – від інформації про мережу архівних установ до їх фінансового забезпечення.

  Звіт очільника Укрдержархіву і його коментарі супроводжувалися численними слайдами, що у цифрах і на фактах розкривали тенденції розвитку архівної сфери, здобутки і завдання, а також причини, які гальмують інтеграцію української архівної галузі у європейський і світовий соціокультурний простір.

  Трендом 2020 року і у перспективі залишається діджиталізація, що має стати пріоритетом не лише для Державної архівної служби України, а й для всіх архівних установ, наголосив Голова Укрдержархіву.

  Архіважливе завдання, що постало перед українськими архівістами, – сповна використати наявний потенціал, бути у фокусі уваги суспільства, активно запроваджуючи нові сервіси і зручності для дослідників.

  Державні архіви повинні стрімко виходити на міжнародну орбіту, залучаючи іноземних партнерів до спільних проєктів, вивчаючи кращий європейський і світовий досвід реставрації і оцифрування архівних документів. Анатолій Хромов проінформував присутніх про те, що вже зроблено й про найближчі плани.Темпи оцифрування вже в цьому році мають зрости удвічі, – таке амбітне завдання оприлюднив під час свого звіту Голова Державної архівної служби України.

  Щодо пріоритетів у діяльності Укрдержархіву в 2020 році, то вони викристалізувалися в такому порядку:

  • цифровізація всіх процесів архівної справи, діловодства та державної системи страхового фонду документації;
  • організація формування і забезпечення гарантованої збереженості документів Національного архівного фонду як складової вітчизняної і світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства;
  • популяризація архівних документів до пам’ятних дат, подій та ювілеїв визначних осіб в історії України;
  • забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації.