• Українська
 • State Archival Service of Ukraine
  Official webportal

  The portal works in test mode. Please send comments and
  suggestions to [email protected]
  Partners of the State Archival Service of Ukraine published online list of people whom Soviet authorities considered “unreliable”
  Рosted 13 August 2021 15:33

  У базі Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» – понад 135 тисяч карток із даними про людей. У картках зазначені прізвище, рік і місце народження, адреса проживання. У частині документів також вказано професію та дані про родичів. А графа «політичне минуле» пояснює, чому саме людина була визнана радянською владою «неблагонадійною».

  Ці важливі документи ХХ сторіччя зберігаються в Державному архіві Київської області. Вони були створені у 1951–1964 роках, але наявна в них інформація стосується також довоєнного періоду – 20–30-х років XX століття. Довгий час ці документи не перебували у вільному доступі. У радянський період вони мали гриф «таємно». Зі здобуттям Україною незалежності документи не могли оприлюднюватися за законом про персональні дані, поки не пройшло 75 років із часу їх створення. Тепер вони доступні для усіх охочих.

  Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» на партнерських засадах оцифрували понад 1 мільйон 250 тисяч архівних документів.

  Ознайомитися з онлайн-картотекою можна за посиланням.

  Довідково. Державна архівна служба України уклала із Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» Меморандум про партнерство, що передбачає спільну роботу над створенням цифрового архіву, співпрацю в освітніх, наукових та культурних заходах.