• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов відвідав Центральний державний історичний архів України, м. Львів
  Опубліковано 27 червня 2022 року о 11:34

  25 червня 2022 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов відвідав з робочим візитом Центральний державний історичний архів України, м. Львів.

  На зустрічі, яку провів очільник Укрдержархіву з директоркою архіву Олесєю Стефаник та колективом архіву, йшлося про роботу ЦДІАЛ України в умовах воєнного часу та нові виклики, які постали перед архівною галуззю внаслідок широкомасштабного вторгненням російських військ на територію України.

  ЦДІАЛ України з перших днів війни росії проти України власними силами запровадив заходи для забезпечення збереженості документів НАФ, серед яких – 323 унікальні пам’ятки української історії та культури. Це найбільше архівне зібрання унікальних документів серед інших державних архівів України.

  Одним з таких заходів стала активізація співробітництва з міжнародними організаціями Польщі, Португалії, Швейцарії, Німеччини, Норвегії, Франції, США та інших держав для забезпечення потреб протипожежної безпеки архіву, інформаційної безпеки оцифрованих документів, внутрішня релокація, переміщення унікальних документів по архівосховищах. Завдяки допомозі міжнародних фондів та організацій (ALIFH, Piql, SEJFNET), архів укомплектований спеціальними протипожежними евакуаційними мішками та ящиками для переміщення та зберігання архівних справ, засобами для пожежогасіння (вогнетривкими ковдрами, електричним генератором, вогнегасниками), захисною плівкою, вогнетривкими сейфами для збереження унікальних документів. Плануються роботи з осушення приміщень будівель архіву.

  ЦДІАЛ України вдалося пришвидшити темпи оцифрування та оприлюднення науково-довідкового апарату архіву. На офіційному вебсайті архіву вже оприлюднено 224 описи та 935 справ. Архів є активним учасником локальних волонтерських ініціатив Львова та Львівщини, працівники архіву займаються волонтерською та благодійницькою діяльністю.