• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Архівні документи до 100-річчя Першого Зимового походу Армії УНР презентували у залі очікування для військовослужбовців Центрального залізничного вокзалу міста Києва
  Опубліковано 19 грудня 2019 року о 13:01

  У залі очікування для військовослужбовців відбулася презентація виставки документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України «Армія…кров`ю писала живу осяйну, безсмертну легенду боротьби і перемоги…» до 100-річчя Першого Зимового походу Армії УНР.
  На відкриття виставки завітали Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, завідувач Музею Української революції 1917-1921 років Олександр Кучерук, військовослужбовці Київського військового гарнізону, заступниця начальника Центрального залізничного вокзалу Надія Ганжа, старший адміністратор Сервісного центру вокзалу Анжела Шевель, представники кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, колеги-архівісти. На виставці – 89 документів із 20 фондів ЦДАВО України.
  Слова, що стали назвою виставки, взято з промови до 55-ї річниці Зимового походу учасника тих подій та голови Союзу українських ветеранів у США Василя Филоновича. У них не лише оцінка найгероїчнішої сторінки воєнного мистецтва Української революції 1917-1921 рр., але й глибока пошана всім військовим, захисникам української держави. Про це говорили у своїх виступах Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, завідувач Музею Української революції 1917-1921 рр. Олександр Кучерук, директор ЦДАВО України Олександр Буханець.
  ‘‘Символічно, що виставка проходитиме саме у залі очікування для військовослужбовців. Адже вони – продовжувачі славних бойових традицій українського війська, зокрема і Армії УНР’’, – зазначив Анатолій Хромов.
  Відвідувачам виставки на згадку презентуються копії архівних документів із фондів ЦДАВО України.
  Висловлюємо окрему подяку Начальнику виробничого підрозділу вокзалу станції Київ-Пасажирський Петру Стецюку, працівникам і волонтерам залу очікування для військовослужбовців за допомогу в організації та проведенні виставки.