• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  База даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася інформацією ще про 2735 репресованих осіб
  Опубліковано 17 червня 2022 року о 13:06

  Базу даних «Український мартиролог XX ст.», доступ до якої надається на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України, поповнено картками ще про 2735 постраждалих осіб, у тому числі 279 фотодокументами.

  Центральний державний електронний архів України опрацював інформацію, надану державними архівами Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей, додавши її до бази даних популярного онлайн ресурсу.

  Станом на 16 червня 2022 року у зазначеній базі даних доступна для широкого кола користувачів інформація про 89936 репресованих осіб.

  Ознайомитися з даними.

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.