• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Відбулася нарада директорів державних архівів областей, м. Києва
  Опубліковано 28 липня 2021 року о 11:14

  27 липня 2021 року в режимі Zoom-конференції в Державній архівній службі України відбулася нарада директорів державних архівів областей за участю заступника Голови Укрдержархіву Лариси Левченко. У нараді взяли участь Голова Громадської ради при Укрдержархіві, Голова Наукового товариства історії дипломатії та зовнішніх зносин, доктор історичних наук Ірина Матяш і завідувач сектору публікації документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Григорчук.

  Учасники наради обговорили принципові аспекти підготовки довідника «Український дипломатичний архів»; питання цифровізації основних напрямів роботи державних архівних установ, оцифрування та удоступнення на вебсайтах державних архівів довідкового апарату та документів Національного архівного фонду, здобутки співробітництва з FamilySearch International (США); особливості організації роботи архівних установ (архівних відділів райдержадміністрацій, архівних підрозділів у системі виконавчих органів місцевого самоврядування, трудових архівів) в умовах змін адміністративно-територіального поділу та реалізації реформи децентралізації влади.

  Директори державних архівів Полтавської (Валентина Гудим), Київської (Соф’я Каменєва) областей та в.о. директора державного архіву Миколаївської області (Наталія Колесник) представили колегам досвід співробітництва з FamilySearch International (США) з реалізації проєкту по оцифровуванню архівних документів генеалогічної тематики, відзначивши як позитивні (надзвичайну високу якість виконання робіт), так і негативні сторони (необхідність розшивки архівних справ і потреба у їх реставрації після сканування, повільність виконання робіт франкфуртським центром контролю якості). Підводячи підсумки із цього питання Лариса Левченко закликала керівників державних архівів, які ще не долучилися до проєкту, інтенсифікувати укладання списків архівних фондів із метою якнайшвидшого вступу до команди проєкту.

  Директори державних архівів Вінницької (Юрій Легун), Сумської (Юрій Олійник), Кіровоградської (Лілія Маренець), Рівненської (Олег Дзецько) областей та в.о. директора державного архіву Дніпропетровської області (Олена Легостаєва) у своїх доповідях констатували низку проблем, що виникли в роботі архівних установ і підрозділів, утворюваних у системі органів місцевого самоврядування, насамперед трудових архівів, після здійснених адміністративно-територіальних змін і реформи децентралізації влади. Було прийнято рішення ініціювати перед Державною архівною службою України питання підготовки звернення до голів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад територіальних громад щодо підтримки створення та функціонування трудових архівів.

  Загалом нарада стала форумом для обміну думками й досвідом між колегами з різних регіонів України та накреслила перспективні завдання, над якими працюватимуть регіональні архівісти в очікуванні прийняття нового архівного законодавства.