• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Відкриття виставки «Київщина: діалог часів. 1761-1932», підготовленої Державним архівом Київської області до 88-річчя від дня утворення Київської області
  Опубліковано 27 лютого 2020 року о 18:00

  На виставці було представлено оригінали і копії майже 50 документів з 1735 року до 1932 року, в яких прослідковується історія Київщини з часів існування Київського намісництва, Київської губернії до створення Київської області в 1932 році.

  Вперше на огляд громадськості представлено документи, що стосуються опису Київської губернії XVIII ст. – ХІХ ст. – опис Васильківського повіту 1793 р., опис Київської губернії по повітах, річках, озерах, болотах 1795 р.. статистичні відомості про населення та економічний стан Київської губернії 1832 р., 1834 р., 1853 р., 1890 р., відомості про містечка Таращанського повіту 1840 р., відомості про містечка Київської губернії 1841 р.

  До присутніх з вітальним словом звернувся голова Державної архівної служби Анатолій Хромов: «Такий проєкт – справді важлива подія. Архіви – це не тільки установи, які реалізують державну політику у сфері архівної справи, надають архівні послуги. Насправді, це і центри наукового і й культурного життя. Я хочу, щоб ця концепція була реалізована в кожній нашій архівній установі”.

  Директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва зазначила, що архівно-музейний проєкт «Київщина: діалог часів. 1761-1932», буде презентовано мешканцям Київщини, як пересувна фотодокументальна виставка. Вона наголосила, що досвід попередніх пересувних виставок мав великий попит серед мешканців Київщини.
  Директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ Ольга Музичук звернула увагу на унікальність цієї виставки, яка об’єднала історичні документи двох архівів з історії Київщини ХVIII – XIX ст., та наголосила на ефективності подальшої міжархівної кооперації.

  Директор Вишгородського державного історико-культурного заповідника Влада Литовченко розповіла про набутий досвід участі у спільних різноманітних проектах з архівними установами, і у т.ч. з Державним архівом Київської області, та підкреслила велике значення таких просвітницьких проектів для мешканців Київського регіону.