• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Візит делегації істориків та архівістів Республіки Казахстан
  Опубліковано 29 вересня 2021 року о 09:10

  28 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зустрівся з членами делегації істориків та архівістів Республіки Казахстан.

  Зустріч відбулася за сприяння Посольства Республіки Казахстан в Україні і мала на меті обмін досвідом в організації роботи архівних установ, насамперед у напрямку цифровізації та відкритості архівів обох держав.

  Анатолій Хромов під час зустрічі презентував казахським колегам електронні ресурси, створені Укрдержархівом у співпраці з державними архівами України, українськими та іноземними партнерами.

  Особливу увагу було приділено архівно-пошуковому проєкту «Український мартиролог ХХ ст.», результат якого у вигляде електронної бази даних представлений на вебпорталі Державної архівної служби України, і інформація якого постійно оновлюється.

  Голова Державної архівної служби України запропонував членам казахської делегації, зокрема представникам Архіву Президента Республіки Казахстан, Національного архіву Республіки Казахстан, Центрального державного архіву Республіки Казахстан взяти участь у цьому проєкті.

  Цього ж дня делегація відвідала Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний історичний архів України, м. Київ, Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного.

  Історики та архівісти Республіки Казахстан, що увійшли до складу делегації,  у період 27 – 1 жовтня 2021 року, працюватимуть у читальних залах Центрального державного архіву громадських об’єднань України, держархівах Харківської, Херсонської областей та м. Києва, з метою виявлення відомостей про осіб казахської національності.