• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов про пошук інформації щодо репресованих одеситів
  Опубліковано 11 травня 2021 року о 14:57

  Днями в ефірі «Українського радіо. Одеса» Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов розповів про роль і місце архівів в пошукових роботах щодо встановлення місця масових поховань жертв Великого терору 1937–1938 років на 6-му км Овідіопольської дороги в місті Одеса.

  «В персональних справах на репресованих осіб немає чіткого місця поховання. На мій погляд, як історика, це є спільна робота пошуковців, істориків та архівістів» – зауважив Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов під час ефіру.

  Також, посадовець розповів про розсекречені та поки не актуалізовані документи, і нагадав усім слухачам про спеціальний інформаційний ресурс «Український мартиролог ХХ ст.», який направлений на зібрання відомостей про жертви політичних репресій в одній пошуковій базі, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України.

  «По архівній системі залишається менше ніж 0,5 % документів серед усього Національного архівного фонду України, які мають обмеження доступу. Україна є однією з найбільш відкритих країн в цьому питанні» – акцентував Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов під час ефіру на «Українському радіо.Одеса» .

   

  Прослухати запис ефіру можна за посиланням:

  https://cutt.ly/GbAJL17