• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь в онлайн зустрічі з Генеральним директором Центрального архіву Республіки Албанія Ардітом Бідо
  Опубліковано 27 травня 2021 року о 16:03

  27 травня 2021 року Посольством України в Республіці Албанія організовано та проведено онлайн зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з Генеральним директором Центрального архіву Республіки Албанія Ардітом Бідо.


  До учасників онлайн зустрічі звернувся Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Албанія Володимир Шкуров, який відмітив, що майбутнє співробітництво в архівній сфері між Україною та Республікою Албанія є перспективним та представлятиме взаємний інтерес для обох держав, оскільки їх історичне минуле та шлях до незалежності є схожими, що об’єднує український та албанські народи.


  У свою чергу, Анатолій Хромов повідомив учасників, що активізація міжнародного співробітництва та впровадження нової комунікативної політики Державної архівної служби України є одним з пріоритетних напрямків діяльності. Реформування архівної справи в Україні неможливе без вивчення досвіду іноземних колег. Архівісти України поступово інтегруються в світове, насамперед європейське архівне середовище, чому сприяє відкритість архівів та забезпечення рівного доступу користувачів до архівної інформації та електронних архівних ресурсів.

  Генеральний директор Центрального архіву Республіки Албанія Ардіт Бідо, запевнив учасників у зацікавленості албанської сторони співпрацювати з українськими колегами, чому сприятиме підписання Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Центральним архівом Республіки Албанія. Він відмітив роль Одеси в історії албанського народу, оскільки й сьогодні на території регіону проживають албанці, які зберегли свою мову та народні традиції.

  Наприкінці учасники подякували Посольству за можливість зустрітися в режимі онлайн, що стало першим кроком в налагодженні співпраці між сторонами та домовилися вжити необхідних заходів для підготовки та підписання Угоди про співробітництво.