• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Громадське обговорення проєкту Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами»
  Опубліковано 18 травня 2021 року о 16:27

  18 травня 2021 року о 10.00 в режимі відеоконференції на платформі ZOOM відбулося спільне засідання громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві.

  На спільному засіданні були присутні члени громадської та науково-експертної рад, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, Перший заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова, заступник Голови Державної архівної служби України Лариса Левченко та відповідальні працівники Укрдержархіву.

  Анатолій Хромов презентував проєкт Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами».

  Під час презентації він приділив увагу складовим Національних архівних інформаційних ресурсів. Зазначив, що розробка нового архівного закону здійснювалась у контексті гармонізації законодавства України з правом Європейського Союзу та вимогами міжнародно-правових норм і стандартів. Надав пояснення та коментарі щодо структури нового архівного закону та звернув увагу на наведені нові або у новому значенні терміни. Крім того підкреслив, що новий проєкт Закону орієнтований на задоволення інформаційних потреб суспільства, захист прав і свобод громадян, а також  спрямований на створення єдиної державної системи управління Національними архівними інформаційними ресурсами, документацією та архівами.

  Заступник Голови Державної архівної служби України Лариса Левченко надала коментарі до презентації, наголосивши на тому, що розробники чекають від учасників пропозиції та зауваження щодо конкретних положень проєкту Закону.

  Члени громадської та науково-експертної рад мали можливість висловити свої думки, пропозиції та зауваження, ті, хто не зміг долучитися до обговорення через об’єктивні причини, надіслав у письмовому вигляді свої коментарі.

  Розглянувши питання порядку денного, громадська та науково-експертна ради підтримали розроблений Укрдержархівом проєкт Закону та рекомендували Державній архівній службі України опрацювати висловлені та надіслані думки, зауваження, пропозиції.

  Запис засідання доступний за посиланням.