• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Державна архівна служба України отримала цінні матеріали для реставраційних робіт
  Опубліковано 17 червня 2021 року о 17:41

  Державна архівна служба України отримала від Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» цінні матеріали для здійснення реставраційних робіт.

  Матеріали, що надійшли в якості, матеріальної допомоги, посилять можливості реставраторів в частині збереження й відновлення важливих документів та історичних артефактів.

  «Забезпечення належного зберігання носіїв архівної інформації є одним із основних завдань Державної архівної служби України» – зазначив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

  Він зауважив, що «вдосконалення спроможностей архівних установ щодо консервування та реставрації історичних документів – є пріоритетом роботи Укрдержархіву». Також, очільник наголосив, що наразі «здійснюється реконструкція реставраційних майстернь та триває процес їхнього оснащення сучасним обладнанням і матеріалами».

  Цього разу Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» на партнерських засадах передав Державній архівній службі України унікальний японський реставраційний папір, стрічки для реставрації, що дозволяють перекривати тріщини та інші механічні пошкодження документів. Серед матеріалів є спеціальні шпателі й наконечники, що дозволять обережно наносити реставраційні стрічки, а також два види клею – для приєднання реставраційного паперу.

  Довідково.

  Державна архівна служба України уклала із Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» Меморандум про партнерство, що передбачає спільну роботу над створенням цифрового архіву, співпрацю в освітніх, наукових та культурних заходах.