• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Державна архівна служба України розширює географію міжнародного співробітництва
  Опубліковано 31 березня 2021 року о 16:00

  31 березня 2021 року за сприяння Посольства України в Республіці Хорватія відбулися консультацій в режимі відеоконференції Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та керівника Державного архіву Хорватії Дінко Чутура.

  Відкрив консультації Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Хорватія Василь Кирилич. У своєму вступному слові він підкреслив важливу роль архівних установ для збереження людської пам’яті, що є передумовою для подальшого розвитку суспільства, а також спільне історичне минуле обох народів, що слугуватиме взаємовигідному та конструктивному співробітництву державних архівних служб України та Республіки Хорватія.

  Анатолій Хромов, подякував Посольству та хорватським колегам за підтримку ініціативи Державної архівної служби України, яка минулого року розпочала переговорний процес, метою якого є налагодження співробітництва з Державним архівом Хорватії та підписання міжвідомчої двосторонньої Угоди про співробітництво. Він також окреслив напрямки майбутньої співпраці, акцентувавши увагу на важливості вивчення досвіду хорватських колег саме сьогодні, коли Укрдержархівом готується новий законопроєкт про архіви в Україні, і який має на меті імплементацію європейських архівних політик, особливо у частині доступності архівної ретроспективної інформації широкому колу користувачів. Ще одним з актуальних напрямків є обмін досвідом, особливо в сфері цифровізації діяльності архівів й реставрації архівних документів та організації з цією метою стажування архівістів обох сторін.

  Керівник Державного архіву Хорватії Дінко Чутур підтримав свого колегу, і підкреслив, що хорватські архівісти, ще минулого року хотіли організувати зустріч з делегацією українських архівістів, але цьому завадили карантинні обмеження через поширення в світі пандемії COVID-19. Обидві сторони мають напрацювання в галузі архівної справи та діловодства і обмін досвідом між українськими та хорватськими архівістами буде корисним для обох держав. Дінко Чутур підкреслив, що Державний архів Хорватії має одну з найкращих реставраційних лабораторій серед архівів Європи, фахівці якої готові поділитися своїми напрацюваннями з архівістами України.

  Завершуючи консультації, обидва керівника зупинилися на необхідності прискорити процес погодження Угоди про співробітництво, що слугуватиме реалізації спільних планів та проєктів.