• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Державна архівна служба України та Фонд державного майна України об’єднали зусилля для розвитку регіональних архівів
  Опубліковано 11 лютого 2021 року о 09:40

  Адміністративно-територіальна реформа та реформа децентралізації влади спричиняють кардинальні зміни в мережі державних архівних установ на районному рівні. Архівні відділи РДА як структурні підрозділи райдержадміністрацій підлягають реорганізації: з 472 архівних відділів (490 з урахуванням непідконтрольної Україні території) утворюється 136 укрупнених архівних відділів. На відміну від інших структурних підрозділів райдержадміністрацій архівні відділи реалізують не лише управлінські функції, а й зберігають у своїх сховищах понад 10 млн. архівних справ із документами Національного архівного фонду.

  Поки що всі архівні відділи ліквідованих районів залишатимуться за місцем своєї дислокації. Однак, Державна архівна служба України переслідує мету створення спроможних архівних установ і вже розпочала пошук приміщень  для  відкриття свого роду архівних «хабів», у яких концентруватимуться архівні документи, утворені на територіях районів, що увійшли до нових (укрупнених) районів.

  Із цією метою Укрдержархів звернувся по допомогу до Фонду державного майна України. Фонд держмайна направив листа до своїх регіональних відділень про сприяння Укрдержархіву та державним архівам областей у пошуку будівель для розміщення укрупнених архівних відділів РДА.

  Укрдержархів рекомендував керівникам державних архівів областей на підставі наявної у регіональних відділеннях Фонду інформації про вільні будівлі, які перебувають у державній власності, вибрати такі з них, що з огляду на їхні конструкції, площі та стан у перспективі можуть бути переобладнані під архівні заклади.

  На нараді з керівниками архівів, що відбулася 10 лютого в режимі Zoom-конференції, Укрдержархів доручив директорам державних архівів областей проаналізувати всі можливі варіанти будівель і повідомити Державну архівну службу України, які з них є придатними для реалізації поставленої мети.

  Укрдержархів висловлює подяку Фонду державного майна України за сприяння в пошуку приміщень для укрупнених архівних відділів РДА.