• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Державна архівна служба України ініціює розміщення цифрових копій унікальних документів на порталі «Архіви Європи»
  Опубліковано 21 травня 2020 року о 12:00

  Державна архівна служба України розпочала перемовини щодо участі у міжнародному проєкті «Архіви Європи» (Archives Portal Europe) з метою репрезентації унікальних документів Національного архівного фонду України.

  У рамках цієї ініціативи поціновувачі культурно-історичних надбань у Європі та поза її межами зможуть отримати необмежений доступ до цифрових копій унікальних документів, а Україна – можливість бути гідно представленою в європейському онлайн просторі.

  Крім того, Державна архівна служба України має намір виступити офіційним представником вебпорталу «Архіви Європи» в Україні та в подальшому надавати консультативно-методичну допомогу українським архівам з питань онлайн розміщення оцифрованих архівних документів.

  До відома: Вебпортал «Архіви Європи» започаткований Європейською комісією у 2015 році та є транснаціональним архівним агрегатором вебпорталу «Європіана» («Europeana»).

  Своєю чергою вебпортал «Європіана» (працює під егідою Europeana Foundation), створений Європейською комісією наприкінці 2008 року, містить посилання на мільйони цифрових копій, акумулює метадані (описову інформацію) стосовно оцифрованої культурної спадщини європейських держав та перенаправляє запити відвідувачів на інтернет-ресурси установ-партнерів.

  Дигіталізовані копії на вебпорталі доступні для повторного використання. Усі метадані про цифрову культурну спадщину публікуються на сайті без будь-яких обмежень.

  Принагідно інформуємо, що наразі до унікальних документів НАФ віднесено 435 архівних документів. На сьогодні найбільша кількість оригіналів унікальних документів (320), зокрема і найдавніша колекція берестяних грамот, які датуються ХІІ століттям, зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м. Львів), решта – в інших центральних державних архівах та державних архівах областей.

  Як повідомлялося раніше, ви можете безперешкодно переглянути колекцію цифрових копій унікальних документів Національного архівного фонду на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України у рубриці «Унікальні документи НАФ»