• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Державна архівна служба України ініціює відновлення роботи над архівно-пошуковим проєктом «Український мартиролог ХХ ст.»
  Опубліковано 9 квітня 2020 року о 16:00

  Реалізація архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст.» передбачає створення пошукової електронної бази даних на громадян України, репресованих за політичною ознакою впродовж ХХ ст., відомості про факти репресій і реабілітації щодо яких зберігаються в центральних державних архівах України, державних архівах областей, галузевих державних архівах Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України.

  Проєкт має за мету забезпечення інтелектуального віддаленого доступу в мережі Інтернет до інформації, що міститься в архівних документах про жертви політичних репресій, та можливості здійснення пошуку інформації про особу за електронною базою даних «Український мартиролог ХХ ст.». У рамках здійснення проєкту подаватиметься така інформація про особу: фотопортрет (або кілька фотографій), ім’я жертви, національність, коротка характеристика/рід занять, дати життя, місце проживання на момент арешту, стаття звинувачення, вирок, дата вироку, місце страти, відомості щодо реабілітації, архівні пошукові дані на документи, на підставі яких указано вищеперераховані відомості. Реалізація проєкту не порушуватиме вимоги законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних» та «Про Національний архівний фонд та архівні установи» у частині захисту персональних даних.

  З цією метою Державна архівна служба України ініціювала створення міжвідомчої робочої групи та звернулася до Українського інституту національної пам’яті України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Інституту історії НАН України, Служби зовнішньої розвідки України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з пропозицією підтримати ініціативу Укрдержархіву та взяти участь у роботі такої робочої групи.

  Довідково: Роботу над проєктом започатковано у 2007 році, за цей період у його реалізації взяли участь 24 державних архіви, станом на початок 2012 року до бази даних було внесено відомості на 80 тисяч осіб. У листопаді 2011 року Укрдержархів тимчасово припинив роботу над проєктом.