• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Державна архівна служба України і Благодійний фонд «Героїка» об’єднали зусилля для реалізації унікального проєкту «Імена самостійної України»
  Опубліковано 3 вересня 2020 року о 13:30

  В активі Державної архівної служби України чимало започаткованих дослідницьких проєктів, сфокусованих на реалізації Плану урядових заходів  з  відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років та вшанування пам’яті її учасників.

  Сьогодні був зроблений ще один потужний крок до увічнення боротьби українців за незалежність: очільник Державної архівної служби України Анатолій Хромов та голова правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Героїка” Павло Подобєд скріпили своїми підписами Меморандум про співпрацю та координацію зусиль, спрямованих на втілення нового проєкту, що базується на принципах взаємності та партнерства, відповідно до національного законодавства у сфері архівної справи та доступу до інформації.

  Йдеться про виявлення і копіювання архівних документів та матеріалів, що зберігаються в державних архівах і можуть бути використані у наповненні інтернет-порталу “Імена самостійної України”, присвяченого учасникам українського визвольного руху.

  Меморандум також передбачає сприяння Державної архівної служби України організації роботи представників Благодійного фонду в читальних залах державних архівів, надання їм допомоги в ознайомленні з архівними документами та матеріалами, що стосуються вояків українських військових формувань 1917–1924 рр. (Військ Центральної Ради, Армії Української Держави, Галицької армії, Армії Української Народної Республіки), та їх копіюванні.