• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Запрошуємо відзначити Міжнародний день архівів спільно з архівістами
  Опубліковано 9 червня 2021 року о 11:59

    Щороку 9 червня  архівісти світу відзначають своє професійне свято Міжнародний день архівів, рішення про святкування якого було прийняте на Генеральній асамблеї Міжнародної ради архівів 2007 р. у м. Квебек (Канада). Цей день було обрано не випадково. 9 червня 1948 р. за рішенням ЮНЕСКО було створено Міжнародну раду архівів (International Council on Archives) – міжнародну представницьку організацію, яка об’єднує архіви та архівістів усього світу.

     Цього року Міжнародний день архівів відзначається під гаслом «Розширення можливостей архівів». Міжнародна рада архівів розробила айдентику, яку запропонувала використати в інформаційних матеріалах до заходів, підготовлених архівістами до цього дня.

      На вебсайті Міжнародної ради архівів розміщено проєкт «#IAW2021 Global Programme», учасниками якого стали Державна архівна служба України та Центральний державний науково-технічний архів України, які включити свої заходи до програми (онлайн виставки, конференції).

     До Міжнародного дня архівів Центральний державний історичний архів України, м. Львів презентував відеоролик про архів англійською мовою , центральні державні архіви за ініціативи Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова підготували 3D екскурсії, з якими можна буде ознайомитися впродовж літа. На вебпорталі Укрдержархіву вже було презентовано таку екскурсію Центральним державним архівом-музеєм літератури та мистецтва України, в соціальних мережах розміщено презентаційні ролики Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

     Міжнародна рада архівів також проводить тиждень (7–11.06.2021) спеціальних архівних вебінарів, до яких можуть долучитися всі бажаючи (https://www.ica.org/en/iaw2021-webinar-programme).