• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Зустріч із представником найбільшої української діаспори в світі
  Опубліковано 26 лютого 2020 року о 18:00

  У Центральному державному архіві зарубіжної україніки у рамках Дня відкритих дверей відбулася зустріч з посланцем найбільшої зарубіжної діаспори в світі (українців у Росії) Валентином Пилипчуком, представником правління Загальноросійської громадської національно-культурної організації (ЗГНКО) «Український конгрес Росії» (м. Петропавловськ-Камчатський), членом Президії Української всесвітньої координаційної ради.

  Наш співвітчизник нещодавно повернувся на Батьківщину після тридцяти відпрацьованих років у цивільній авіації Далекого Сходу. Він розповів гостям архіву про сучасне життя українців, зокрема на Камчатці. Про посилення (особливо в останні роки) асиміляційних процесів, повальне обмеження прав національних меншин, закриття діяльності українських громадських організацій і українських недільних шкіл, а також тотальний контроль за цим російських владних силових структур.

  Наразі Валентин Пилипчук (попри поширення українофобства за поребриком) не полишає надії на відродження українського Далекого Сходу. Він вбачає свою головну місію в збереженні та поверненні історико-культурної спадщини зарубіжних українців на історичну Батьківщину. Опікується цим разом із представниками інших українських громадських організацій РФ, зокрема Казані, Новосибірську, а також Казахстану, Румунії.

  Зустріч в архіві продовжила публічне обговорення теми діяльності української діаспори за кордоном, її взаємозв’язків із сучасною Україною. До відкритої зустрічі-дискусії щодо долі зарубіжних українців на чужині долучилися викладачі та студенти профільних закладів вищої освіти – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.