• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Квітневі хроніки Української революції 1917-1921 років
  Опубліковано 3 квітня 2020 року о 15:00

  Архівісти Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України відслідкували хронологію подій Української революції початку минулого століття, і в межах започаткованого у 2017 році проєкту «Українська революція: архівні хроніки» знайомлять з черговою  добіркою документів.

  Вже третій рік поспіль Україна згадує буремні революційні події сторічної давності, в яких яскраво простежується еволюція її державотворчих прагнень. Стоси пожовклих рукописних та машинописних аркушів містять задокументовані відомості про управлінські рішення тих, від кого безпосередньо залежала доля держави.

  Наразі в нас є нагода доторкнутися до історії, побачити революцію з різних ракурсів, оцінити досягнення та зробити роботу над помилками.

  В архівосховищах ЦДАВО України збереглися документальні свідчення розвитку українського національно-визвольного руху на зламі світових воєн та розпаду імперій.  Відібрані документальні артефакти дають змогу проаналізувати історичні передумови та дослідити напрацювання видатних державних і політичних діячів того часу, зокрема у питанні формування конституційних засад держави.

  За задумом співробітників архіву, проєкт «Українська революція: архівні хроніки» передбачав експонування оригіналів архівних документів у читальному залі. Через запроваджені карантинні заходи виставка відтерміновується.

  Втім, добірки цифрових документів можна безперешкодно переглянути на сайті ЦДАВО України та сторінці архіву в мережі Facebook.