Діапазон питань, які він порушив під час свого виступу в Укрінформі , був широкий – від інформації про мережу архівних установ до їх фінансового забезпечення.
Звіт очільника Укрдержархіву і його коментарі супроводжувалися численними слайдами, що у цифрах і на фактах розкривали тенденції розвитку архівної сфери, здобутки і завдання, а також причини, які гальмують інтеграцію української архівної галузі у європейський і світовий соціокультурний простір.
Трендом 2020 року і у перспективі залишається діджиталізація, що має стати пріоритетом не лише для Державної архівної служби України, а й для всіх архівних установ, наголосив Голова Укрдержархіву.
Архіважливе завдання, що постало перед українськими архівістами, – сповна використати наявний потенціал, бути у фокусі уваги суспільства, активно запроваджуючи нові сервіси і зручності для дослідників.
Державні архіви повинні стрімко виходити на міжнародну орбіту, залучаючи іноземних партнерів до спільних проєктів, вивчаючи кращий європейський і світовий досвід реставрації і оцифрування архівних документів. Анатолій Хромов проінформував присутніх про те, що вже зроблено й про найближчі плани.Темпи оцифрування вже в цьому році мають зрости удвічі, – таке амбітне завдання оприлюднив під час свого звіту Голова Державної архівної служби України.
Щодо пріоритетів у діяльності Укрдержархіву в 2020 році, то вони викристалізувалися в такому порядку: