• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Консультації з директором Архіву Меморіалу Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль)
  Опубліковано 6 жовтня 2021 року о 14:33

  6 жовтня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зустрівся з директором Архіву Меморіалу Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль) Машею Поллак-Розенберг. У ході консультацій сторони обговорили питання реалізації спільних проєктів, метою яких є ідентифікація, збереження, науково-дослідна робота та оприлюднення інформації про Голокост та долю єврейського народу, у тому числі євреїв та єврейських громад в Україні напередодні, під час та після Другої світової війни (1920–1960 роки). Активізації цієї роботи сприятиме підписання нової редакції Угоди про співробітництво між Укрдержархівом та Яд Вашем, яке на запрошення ізраїльської сторони, має відбутися на початку листопада 2021 року у Єрусалимі.

  Анатолій Хромов відмітив, що пріоритетом у цій співпраці для української сторони є оцифрування масиву документів Національного архівного фонду України тематики Голокосту та створення умов для всебічного доступу до них широкого загалу користувачів, у т. ч. в режимі онлайн.

  Від української сторони у консультаціях взяли участь начальник управління комунікацій Укрдежархіву Юлія Прилепішева та керівник приватного підприємства «Архівні Інформаційні Системи» Кирило Віслобоков.

  Маша Поллак-Розенберг також відвідала Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, де ознайомилася з документами єврейської тематики, що зберігаються в архіві.