• In English
 • Меморіальний музей Голокосту (США)

  Державна архівна служба України та Меморіальний музей Голокосту, США співпрацюють тривалий час, починаючи ще з середини 1990-х років ХХ століття. За цей період було мікрофільмовано та оцифровано значний за обсягом масив документів з історії Голокосту, що зберігаються в українських архівах та представляють велику цінність для збереження пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу для майбутніх поколінь. Реалізація спільних проєктів здійснюється за Договором про співробітництво між сторонами, вчиненим 24 травня 2016 року.

  На виконання цього Договору про співробітництво цифрові копії з фондів державних архівів України поступово мають стають доступними в мережі Інтернет.

  Укрдержархів у 2020 році підтримав пропозицію Меморіального Музею Голокосту, США, оприлюднити електронний ресурс, який містить понад 10 мільйонів сторінок архівних документів у цифровому форматі, пов’язаних з історією Голокосту, а також єврейських громад в Україні до, під час і після Другої світової війни, на офіційному вебсайті Меморіального Музею.

  29 червня 2022 року вперше стали доступними онлайн документи про Голокост, скопійовані впродовж майже 25 років Меморіальним Музеєм Голокосту США в державних архівах України.

  Перші мільйони сторінок записів тепер легко шукати на ushmm.org/ukrainearchive. Меморіальний Музей Голоскосту планує щомісяця додавати нові записи, доки не будуть доступні всі оцифровані документи з фондів українських архівів, які містять історичні матеріали напередодні, під час і після Голокосту. Україна була місцем критичних подій в історії Голокосту, включаючи початок систематичного масового вбивства євреїв нацистською Німеччиною після вторгнення в Радянський Союз у 1941 році. Принаймні 1,5 мільйона євреїв було вбито у нинішніх кордонах України.

  Завдяки спільним зусиллям Державної архівної служби України, українських архівістів та працівників Меморіального Музею Голокосту США сьогодні забезпечено рівний доступ користувачів усього світу до цих документів в режимі онлайн, а також їх надійне збереження, що особливо важливо в умовах війни рф проти України.

  Доступ до електронних ресурсів Меморіального Музею Голокосту можна отримати через онлайнові бази даних.

  Енциклопедія Голокосту

  Цей ресурс містить понад 850 статей про Голокост, антисемітизм та масові жорстокі події на 19 мовах https://encyclopedia.ushmm.org/

  Доступ до ресурсу за посиланням:
  англійська мова https://www.ushmm.org/
  документи з українських архівів ushmm.org/ukrainearchive