• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Меморіальний музей Голокосту (США)

  Державна архівна служба України та Меморіальний музей Голокосту, США співпрацюють тривалий час, починаючи ще з середини 1990-х років ХХ століття. За цей період було мікрофільмовано та оцифровано значний за обсягом масив документів з історії Голокосту, що зберігаються в українських архівах та представляють велику цінність для збереження пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу для майбутніх поколінь. Станом на 2020 рік співробітництво здійснюється за Договором про співробітництво між сторонами, вчиненого 24 травня 2016 року.

  На виконання цього Договору про співробітництво цифрові копії з фондів державних архівів України стануть доступними в мережі Інтернет.

  Укрдержархів підтримав пропозицію Меморіального Музею Голокосту, США, оприлюднити електронний ресурс, який містить понад 10 мільйонів сторінок архівних документів у цифровому форматі, пов’язаних з історією Голокосту, а також єврейських громад в Україні до, під час і після Другої світової війни, на офіційному вебсайті Меморіального Музею.

  Це, результат спільної праці українських архівістів та працівників Меморіального музею за понад два десятиліття, спрямованої на збереження та оприлюднення пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу.

  Такий крок з обох сторін є особливо важливим сьогодні, коли через поширення пандемії, спричиненої COVID–19, рівний доступ до архівних документів користувачів забезпечується архівними установами світу в режимі онлайн.

  Відповідно до домовленостей, досягнутих з Меморіальним Музеєм, посилання на цей ресурс буде доступним і на вебпорталі Укрдержархіву.

  Доступ до електронних ресурсів Меморіального Музею Голокосту можна отримати через онлайнові бази даних.

  Енциклопедія Голокосту

  Цей ресурс містить понад 850 статей про Голокост, антисемітизм та масові жорстокі події на 19 мовах.

  Доступ до ресурсу за посиланням:
  англійська мова https://encyclopedia.ushmm.org/
  російська мова https://encyclopedia.ushmm.org/ru