• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Міжнародний тиждень архівів: івенти державних архівних установ України
  Опубліковано 13 червня 2022 року о 14:45

  Цьогоріч програма 4-го Міжнародного тижня архівів, який традиційно проводиться під егідою Міжнародної ради архівів (МРА) до Міжнародного дня архівів, була насичена цікавими і різноманітними заходами, з якими можна ознайомитися за посиланням
  https://www.ica.org/en/iaw2022-webinars


  Державні архівні установи України активно долучилися до цих подій, які відбуваються під час широкомасштабної російської агресії на території нашої країни. Тому й не випадково у численних привітаннях з Міжнародним днем архівів лунали щирі слова вдячності українських архівістів усім колегам, які підтримують Україну у дні війни.
  Різноплановими і цікавими були заходи «архівного» тижня, підготовлені державними архівами.
  Наприклад, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України до відзначення Міжнародного дня архівів України завершив завантаження до Е-ресурсу документів з фонду № 1 Верховна Рада України часів утвердження Незалежності України.
  Ще одна із знахідок – документи про участь українців у ІІІ Міжнародному конгресі архівів, який відбувся у 1956 року у Флоренції. До речі, саме відтоді Україна в Міжнародній раді архівів і долучається до роботи міжнародних архівних форумів. Оприлюднено також інформацію про підсумки роботи Центрального державного архіву Жовтневої революції і соціалістичного будівництва УРСР (нині – Центральний державний архів вищих органів влади та управління України), що була використана при підготовці XVI Міжнародної конференції Круглого столу архівів, яка відбувалася в Києві.
  https://www.facebook.com/tsdavo/


  Працівники Центрального державного кінофотофоноархіву імені Г.С. Пшеничного підготували й провели в режимі оn-line на базі платформи Google Meet кінолекторій «Мовою кіно: Україна в війні. Аудіовізуальні свідчення».


  Центральний державний історичний архів України, м. Київ оприлюднив на сайті архіву добірку документів (у рамках ArchivBlitz) з історії свого попередника – Київського центрального архіву давніх актів (КЦАДА). https://cdiak.archives.gov.ua/ab_2022_06_09.php


  Центральний державний історичний архів України, м. Львів до Міжнародного дня архівів провів науковий семінар та презентував відеоролик «Традиції єднання на відстані століть» https://tsdial.archives.gov.ua/

  У рамках відзначення Міжнародного тижня архівів Центральний державний архів зарубіжної україніки на офіційній сторінці Facebook оприлюднив інформацію, присвячену відзначенню Міжнародного тижня архівів, а також відеоролик із життя архіву #ЦДАЗУ – це ми!
  https://www.facebook.com/tsdazu/


  Онлайн заходи, що були позначені на інтерактивній мапі Міжнародної ради архівів – International Council on Archives (ICA), презентував Центральний державний науково-технічний архів України. Один із таких – 3D-екскурсія приміщеннями архіву
  https://cdnta.archives.gov.ua/pano4/

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України з нагоди Міжнародного тижня архівів та Міжнародного дня архівів підготував вітальний інформаційний відеоролик англійською мовою.

  https://www.facebook.com/watch/?v=331761155629560

  У форматі відеоконференції в Центральному державному електронному архіві України відбулася ознайомча онлайн-лекція для працівників ЦДЕА щодо історії створення та діяльності Міжнародної ради архівів.
  Державний архів Дніпропетровської області, який цього року відзначає свій сторічний ювілей, презентує передісторію архіву у документах. Один із раритетів – Доповідна записка Комісії з вилучення та утилізації непотрібних архівних матеріалів про свою роботу, що зберігається в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.
  https://www.facebook.com/GosarchivDnepr


  До Міжнародного дня архівів на Facebook сторінці Державного архіву Івано-Франківської області розміщено тематичний відеоролик
  https://usnd.to/Cg8y


  7 червня у Державному архіві м. Києва відбулася презентація проєкту наукового дослідження з історії становлення та розвитку на території Києва архівної справи.
  https://archive.kyivcity.gov.ua/index.php/826-07-06-2022


  Низку заходів до Міжнародного дня архівів підготували державні архіви Волинської
  https://volyn.archives.gov.ua/
  та Кіровоградської областей.
  https://dakiro.kr-admin.gov.ua/v/2022/06-06/pressa/index.html


  Державний архів Львівської області оприлюднив відеовиставку «Міжнародний день архівів. Документування воєнних подій» (за документами Державного архіву Львівської області)
  https://www.facebook.com/watch/?v=5201009439947081


  Інформаційні матеріали, присвячені Міжнародному Дню архівів, Державний архів Полтавської області запропонував відвідачам на власному вебсайті та у соціальній мережі Facebook
  http://poltava.archives.gov.ua
  https://m.facebook.com/2382924165051644


  У Державному архіві Рівненської області з нагоди Міжнародного дня архівів відбулася презентація книги Олександри Новацької-Шевело «Смак акації».
  https://www.facebook.com/ArhivRivne


  8 червня 2022 року на вебсайті архіву у рубриці «Архівні цікавинки» Державного архіву Сумської області розміщено документи про видатних уродженців Сумщини та відомих особистостей України
  https://daso.archives.gov.ua/головна/informatsiyna-diyalnist/arkhivni-tsikavynky


  У Міжнародний день архівів Державний архів Хмельницької області оприлюднив копії окремих документів нещодавно виявленої справи 29 “Про вивіз продовольства та худоби в Австрію
  https://www.facebook.com/dahmo.gov.ua/posts/2824127891067417 https://www.facebook.com/watch/?v=1097224007530383


  Тижневу акцію «Що для вас архів?»» влаштував Державний архів Черкаської області, а також у рамках відзначення Міжнародного тижня архівів черкаські архівісти зустрілися зі своїм відданим другом Валентином Лазуренком.
  https://www.facebook.com/archive.ck.ua/ https://www.ck.archives.gov.ua/?type=novyna&id=465


  Загалом Міжнародний тиждень архівів був у фокусі уваги усіх державних архівних установ України, які попри труднощі воєнного часу підготували й провели змістовні івенти, презентували цінні архівні знахідки, а найголовніше – свою любов до справи, щоб донести до широкого загалу високу місію і велику суспільну значущість архівів.